Методика викладання і вивчення англійської літератури
Освітня програма: «Англійська мова та література (мова навчання англійська)»
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Методика викладання і вивчення англійської літератури
Код дисципліни
OK 9.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Оцінювати власну навчальну та науково-професійну діяльність, будувати і втілювати ефективну стратегію саморозвитку та професійного самовдосконалення.
ПРН 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості наукового дослідження в конкретній філологічній галузі.
ПРН 14. Доступно й аргументовано пояснювати сутність конкретних філологічних питань і власну точку зору на них як фахівцям, так і широкому загалу.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисципліни передбачає рівень володіння англійською мовою не нижче В2 за шкалою CEFR. Крім того, студенти мають: знати теоретичні основи базових історико-літературних дисциплін, основні методи літературознавчого аналізу, базові літературознавчі терміни для кожного літературного напряму; вміти оперувати базовою термінологією та понятійним апаратом літературознавства; володіти навичками літературознавчого аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є частиною комплексної дисципліни «Методика викладання і вивчення англійської філології». Cтудентам пропонується познайомитися з основними теоретико-методичними параметрами формування навчальної дисципліни «Англійська література» у закладах вищої освіти; сучасними методичними формами викладання англійської літератури в контексті активного (контекстного) навчання у сучасному закладі вищої освіти та методами створення евристичної ситуації як стимулу активного навчання в різних формах лекційної та семінарської роботи. Студенти навчаються оцінювати відповідність методичної розробки навчальної дисципліни «Англійська література» або окремої її частини сучасним вимогам гуманітарної освіти; проектувати окремі теми у формі лекції або семінару відповідно до вимог активного навчання.
Рекомендована та необхідна література
Bloom, H. (1995).The western canon: The books and school of the ages. Riverhead Books.
Chambers, E., & Gregory, M. (206). Teaching & learning English literature. Sage.
Collier, P. (2021). Teaching literature in the real world: A practical guide. Bloomsbury Academic.
Fletcher, J. (2018). Teaching literature rhetorically: Transferable literacy skills for 21st century students. Stenhouse Publishers.
Fuss, D., & Gleason, W. A. (2015). The pocket instructor: literature: 101 exercises for the college classroom. Princeton University Press.
Hayn, J., & Kaptan, J. S. (2016). Teaching young adult literature today: Insights, considerations, and perspectives for the classroom teacher (2nd ed.). Rowman & Littlefield Publishers.
Omachonu, C. G. (2013). Literature method: A course text. Roma Printing Press.
Perloff, M. (n.d.). Crisis in the humanities. mperloff@earthlink.net
Showalter, E. (2002). Teaching literature. Wiley-Blackwell.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заплановані навчальні заходи включають лекції, практичні заняття та самостійну роботу студента і передбачають: усні відповіді/дискусії, презентацію методичного модулю, виконання самостійних завдань. Дисципліна викладається за допомогою пояснювально-ілюстративного, евристичного та дослідницького методів, а також методів активного навчання, що передбачає залученість студентів до навчального процесу, допомагає розвинути у них аналітичне мислення, розкрити їхній науковий і творчий потенціал.
Методи та критерії оцінювання
Форма підсумкового контролю: іспит, за який студент отримує 24–40 балів (позитивна оцінка), які додаються до семестрових. Студенти допускаються до іспиту, якщо набрали за роботу в семестрі 36–60 балів. Іспит передбачає виконання двох завдань (див. п. 7 робочої програми).
Мова викладання
Англійська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Наталія
Юріївна
Жлуктенко
Кафедра зарубіжної літератури
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра зарубіжної літератури
Навчально-науковий інститут філології