Польський фольклор

Освітня програма: Польська мова і література, англійська та литовська мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Польський фольклор
Код дисципліни
ОК 09
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 4. Розуміти фундаментальні принципи буття людини та природи у сучасній науковій картині світу, а також фундаментальні принципи суспільства з метою реалізації прав та обов’язків людини як члена суспільства, усвідомлення верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні. ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН: 13, ПРН 23.1.ПРН 22.2. ПРН 23.2. Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цієї дисципліни студенти повинні знати основні відомості з історії України, Польщі, Європи, зокрема, розвитку культурного життя, уміти добирати, опрацьовувати й систематизовувати наукові джерела з конкретного питання, володіти елементарними навичками реферування наукового тексту.
Зміст навчальної дисципліни
Предмет навчальної дисципліни "Польський фольклор" становлять основні відомості про генетичну спорідненість польських традицій, звичаїв, вірувань, обрядів тощо із загальнослов’янськими та про диференційні риси польського фольклору; регіональне розшарування польського фольклору та історія розвитку польської фольклорної бази, а також наукової думки, що вивчає польський фольклор. У результаті вивчення дисципліни студенти мають здобути такі академічні компетенції: знати: генетичну приналежність та головні диференційні риси польського фольклору у колі слов’янських мов; основні періоди та етапи формування польського фольклору; основні праці видатних науковців; історико-культурні процеси та явища, які мали місце в період становлення й розвитку польського народу, що знайшло відображення у фольклорі; вміти: працювати з науковою літературою, аналізувати етапи розвитку як власне фольклору так і наукової думки, що досліджує ці процеси; володіти: корпусом термінів і визначень, які складають теоретичні основи дисципліни.
Рекомендована та необхідна література
Васейко Юлія. Слов’янський фольклор та міфологія у фентезійному циклі Анджея Сапковського «Відьмак» Режим доступу: https://ukrpolnauka.wordpress.com/2020/11/13 Ґейштор А., СЛОВ'ЯНСЬКА МІФОЛОГІЯ Переклад з польської (Сергія Гіріка), «Видавництво "Кліо"», 2014 Дуйвіс Н. Боже ігрище: історія Польщі. – К.: Вид-во Соломії Павличко «Основи», 2008, Лановик М.Б., Лановик З.Б. Українська усна народна творчість: Підручник. – К., 2001. Костомаров М. Слов’янська міфологія. – К., 1994. М'ягкота І. З історії формування терміносистеми українського фольклору / Ірина М'ягкота // Вісник Нац. ун-ту «Львівська політехніка». Серія «Проблеми української термінології». – 2011. – № 709. – С. 96–102 Сучасна фольклористика європейських країн. Режим доступу: https://www.etnolog.org.ua/pdf/ns/ns_2012.pdf Bajka ludowa . Режим доступу: https://bajka.umk.pl/bajka-ludowa/ Zych Paweł, "Bestiariusz słowiański, czyli rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach" — Olszanica: Bosz, 2014 (657)
Заплановані освітні заходи та методи викладання
написання тез та підготовка рефератів та презентацій; конспектування та реферування монографій, наукових статей, матеріалів наукових конференцій; пошук матеріалів до обраної теми реферату; опрацювання матеріалу курсу за монографією «СЛОВ'ЯНСЬКА МІФОЛОГІЯ» Александра Ґейштора (Переклад з польської Сергія Гіріка) з відповідями на питання і виконанням завдань після кожної теми.
Методи та критерії оцінювання
Навчальна дисципліна "Польський фольклор" оцінюється за системою ECTS.Форми поточного контролю: оцінювання рефератів при закріпленні лекційного матеріалу, проведення контрольних робіт в кінці кожного змістового модуля. Модульний контроль: передбачає оцінювання поточної самостійної роботи (реферати, презентації, написання тез доповідей, конспекти наукових статей та контрольне усне опитування).Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу, яка синтезує і самостійну роботу з опрацювання теоретичного матеріалу при підготовці до аудиторної (усні відповіді, доповнення, проміжні контрольні роботи) та ведення конспекту першоджерел. Усі види робіт за семестр мають у підсумку 36/80 б. балів. Завершується дисципліна заліком у письмовій формі 1020 б.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни