Філософія

Освітня програма: Музеєзнавство, пам’яткознавство

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Філософія
Код дисципліни
ОК.08
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Системне опанування базових основ філософії (обізнаність здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти в існуючих у розвиткові філософської думки традиціях, вченнях, методологіях, основних філософських проблемах та класичних й некласичних підходах до їх обчислення)', набуття навичок, що формують вправність мислення, розвиненість рефлексії, здатність до інтелектуальної комунікації, мовно-текстологічну здатність та особисту ціннісно-вольову налаштованість.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студеній мають знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; володіти основними фактологічними знаннями гуманітарного і суспільствознавчого характеру. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ суспільства, суспільних процесів та подій; застосовувати основні поняття в аналізі соціальних, політичних, економічних, правових явищ та процесів; виявляти сучасні особливості співіснування людських спільнот і суспільств в умовах глобалізації; планувати і оцінювати власну роботу; застосовувати інтерактивні і мультимедійні засоби. 3. Володіти навичками роботи з гуманітарними текстами; продукування складних усних і письмових повідомлень; взаємодії і співробітництва у навчанні у ситуаціях пошукового характеру.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Філософія» належить до переліку обов'язкових дисциплін ЗВО та викладається у VII семестрі бакалаврату. Навчальна дисципліна знайомить студентів із філософською думкою, у її історичному розвитку і наявному стані та в системно-теоретичному вигляді, як з фундаментальним способом культурної рефлексії та осягнення засад буття, пізнання і людської діяльності, забезпечення автономії розуму, відкриття можливостей мислення та інтелектуального пошуку, самовизначення людини.
Рекомендована та необхідна література
1. Історія української філософії: ГІідруч. / В.С.Горський, К.В.Кислюк - К.: Либідь,2004. 2. Філософія / М. Фюрст, Ю.Тринкс / Пер. з нім. - К: ДУХ 1 ЛІТЕРА, 2018, - 544. 3. Історія філософії: Підруч. / За ред. В.І Ярошовця. - К. “Київський університет”, 2007. 4. Філософія історії: Підруч. / 1.В. Бойченко - К.: Знання, 2000. - 723с. 5. Філософія: Навч. иосіб. / Л.В. Губерський, І.Ф. Иадольний, В.П. Андрущенко та ін.; за ред. І.Ф. Надольного. - 8-ме вид., стер. - К.: Вікар, 2011. 6. Філософія: Підруч. / В.Л.Петрушенко - 4-те вид., виправл. і доповн. - Львів, 2009. - 506с. 7. Філософія: підруч. / за ред. Л.В.Губерського - 2-ге вид., иерер. і доповн. - Харків: РОПО, 2018.-621 с. 8. Філософія: хрестоматія (від витоків до сьогодення): навч. посіб. / за ред. акад. НАН України Л.В. Губерського. - К.: Знання, 2012. - 621с. 9. Філософський енциклопедичний словник: довідкове видання / Голова ред. колегії В.І. Шинкарук. - К.: «Абрис», 2002. - 744с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заплановані освітні заходи та методи викладання - лекції, семінарські заняття, практична та самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Загальну кількість балів студента формують семестрові бали, отримані з усіх тем двох змістових модулів (бали, отримані за модульні контрольні роботи (у формі тестування); бали, отримані за виконання індивідуальних завдань; бали, отримані за роботу на семінарських заняттях, а також бали, які отримані за підсумкову контрольну роботу. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Критеріями оцінювання відповіді студента є: • повнота розкриття питання • логіка викладення • використання основної і додаткової літератури • аналітичні міркування, вміння робити висновки
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни