Архівна практика

Освітня програма: Археологія та преісторія

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Архівна практика
Код дисципліни
ОК.31
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Закріпити знання студентів, які вони отримали в теоретичних курсах та прищепити навички практичного впровадження цих знань у їхній подальшій діяльності. Студент повинен засвоїти прийоми й методи роботи з різними архівними документами, описами, каталогами, путівниками, довідниками; вміти здійснювати систематизацію та описування архівних документів, оформлювати документацію з їхнього обліку, організації зберігання і використання. Завдання архівної практики також полягають у формуванні критичного і самостійного наукового мислення у студентів історичного факультету, необхідних практичних вмінь і навичок майбутнього фахівця, готовності до вирішення конкретних завдань з пошуку, опрацювання та аналізу джерельної інформації у професійній діяльності.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: категоріально-понятійний апарат, історію архівної справи, основні законодавчі та нормативні документи з архівної справи. Вміти: здійснювати класифікацію архівних документів, аналізувати критерії цінності документів, визначати їх фондову приналежність. Володіти: методикою пошуку та опрацювання документів в архіві.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст курсу поділений на 2 змістових модулі. Перший модуль включає ознайомлення з роботою структурних підрозділів архіву набуття практичних навичок архівної роботи. Другий змістовий модуль включає набуття навичок ведення документації через щоденник та складання звіту. Оцінка успішності студента здійснюється у двох формах: поточний контроль (оцінка участі практиканта у практиці, а також оцінка звітної документації про проходження практики) і підсумковий контроль (оцінка захисту звіту).
Рекомендована та необхідна література
1. Архівознавство: Підруч. для студ. іст. ф-тів вищ. навч. закладів України / За заг. ред. Я. С. Калакури та І. Б. Матяш. – 2-ге вид., випр. і доп. – К., 2002. – 356 с. 2. Діловодство й архівна справа. Терміни та визначення понять : ДСТУ 2732:2004. – [Чинний від 2005-07-01]. – К. : Держспоживстандарт України, 2005. – 35 с. 3. Методичні рекомендації щодо застосування ДСТУ 4331:2004 «Правила описування архівних документів» / Держкомархів України, УНДІАСД; упоряд. Н. М. Христова. – К., 2008. – 52 с. 4. Національний архівний фонд України. Засоби інтелектуального доступу до документів: Короткий довідник. – К., 2002. – 166 с. 5. Правила роботи архівних установ України / М-во юстиції України, Держ. архів. служба України, УНДІАСД; упоряд.: Л.А.Кисельова, Ю.А.Прилепішева, Т.П.Прись, С.В.Сельченкова; за заг. ред. Н.М.Христової. – К., 2013. – 243 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
За результатами проходження практики студентом-практикантом складається звітна документація про проходження практики.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. За результатами проходження практики студентом-практикантом складається звітна документація про проходження практики. Керівником практики оцінюється якість, повнота та оформлення звітної документації. Під час захисту звіту студент отримує 2 залікових питання, що стосуються безпосереднього змісту звіту. Кожне питання оцінюється у 10 балів. Бали, отримані студентом під час захисту звіту, додаються до балів, набраних за результатами поточного контролю. Результати проходження практики оцінюються за 100-бальною шкалою.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки
Історичний факультет