Основи сексології та сексопатології

Освітня програма: Соціальна робота бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Основи сексології та сексопатології
Код дисципліни
ОК.47
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР3. Ідентифікувати, формулювати і розв’язувати завдання у сфері соціальної роботи, інтегрувати теоретичні знання та практичний досвід. ПР11. Використовувати методи профілактики для запобігання можливих відхилень у психічному розвитку, порушень поведінки, міжособистісних стосунків, для розв’язання конфліктів, попередження соціальних ризиків та складних життєвих обставин.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: основні положення сексології, як науки про сексуальне життя особистості у різноманітних її формах. 2. Вміти: використовувати набуті знання про сексуальну сферу людини, поєднуючи із знаннями соціальної реабілітації, соціальної роботи, психології та особливостями реабілітаційних підходів для практичної роботи не рівні студента, який має ступінь бакалавра. 3. Володіти: Володіти навичками роботи з людьми на рівні соціального працівника.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування фахових знань у сферi статевої поведiнки людини, статевої орiєнтацiї та методiв соціальної допомоги, ознайомити студентів з основними напрямками сексології; дати уявлення про зміст професійної діяльності соціального працівника при роботі з особами які мають проблеми в сексуальному житті; показати механізми сексуальних стосунків та їх особливості в різні вікові періоди; розкрити чинники, що сприяють або заважають процесу сексуального життя. Базуючись на науковiй інформації поряд з загальними вiдомостями, що стосуються анатомiчних та фiзiологiчних аспектів, у навчальному матеріалі розглядаються соцiо-культурнi, iсторико-етнографiчнi та психологiчнi закономiрностi сексуальної поведiнки, особливостi чоловiчої та жiночої сексуальностi, її вiковi та iндивiдуально-типологiчнi варiацiї. Програма охоплює як проблеми нормальної сексуальностi, так i проблеми патології, особливо в питаннях формування статевої iдентифiкацiї i сексуальної орiєнтацiї.
Рекомендована та необхідна література
1. Клінічна психологія. Словник-довідник. Авт. С.В.Діденко. – К., 2012. 320с. 2. Медична психологія. За ред.. С.Д.Максименка. К., 2008. 3. Медична психологія. За ред., І.Д.Спірної. К., 2008. 4. Ніконенко Ю.П. Клінічна психологія. Навч. Посібник. К., 2018
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, практичне заняття, самостійна робота,
Методи та критерії оцінювання
Опрацювання теоретичного матеріалу: 20 балів; Практична діяльність: 30 балів (max. – 4 бали кожне); Методичні розробки: 30 балів (max. – 4 бали кожне); Модульна та підсумкова контрольна робота: 20 балів. Іспит: 60 балів (min. – 36 балів). Підсумкове оцінювання: іспит. Обов’язковим для отримання іспиту є опрацювання теоретичного матеріалу, методичні розробки тренінгових занять та програм консультування, безпосередня участь у практичній діяльності, виконання модульної та підсумкової контрольних робіт, здобуття результатів оцінювання сумарно, повинно бути не менше 60 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 36 балів – для допуску до складання заліку не допускаються. Відмінно / Excellent 90-100 Добре / Good 75-89 Задовільно / Satisfactory 60-74 Незадовільно / Fail 0-59
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни