Тренінг комунікативної компетентності

Освітня програма: Соціальна робота бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Тренінг комунікативної компетентності
Код дисципліни
ВБ.3.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР.3. Ідентифікувати, формулювати і розв’язувати завдання у сфері соціальної роботи, інтегрувати теоретичні знання та практичний досвід. ПР.4. Формулювати власні обґрунтовані судження на основі аналізу соціальної проблеми. ПР.6. Розробляти перспективні та поточні плани, програми проведення заходів, оперативно приймати ефективні рішення у складних ситуаціях. ПР.8. Критично аналізувати й оцінювати чинну соціальну політику країни, соціально-політичні процеси на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях. ПР.17. Встановлювати та підтримувати взаємини з клієнтами на підґрунті взаємної довіри та відповідно до етичних принципів і стандартів соціальної роботи, надавати їм психологічну підтримку й наснажувати клієнтів. ПР.19. Виявляти сильні сторони та залучати особистісні ресурси клієнтів, ресурси соціальної групи і громади для розв’язання їх проблем, виходу із складних життєвих обставин.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: - Особливості спілкування у системі міжособистісних та соціальних відносин; - Структурні компоненти спілкування; - Позиції особистості у контакті; - Поняття про витоки та прояви маніпуляції у спілкуванні; - Природу бар’єрів спілкування та шляхи їх подолання. вміти: - Встановлювати позитивний контакт з оточуючими; - Рефлексивно слухати партнера по спілкуванню - Розрізняти вербальні та невербальні прояви партнера при спілкування - Диференціювати емоції та переживання – власні та партнера по спілкуванню.
Зміст навчальної дисципліни
Тренінг як форма активного навчання спрямований на формування особистісного досвіду та практичних навичок міжособистісного спілкування в різноманітних ситуаціях професійної діяльності. Предметом навчальної дисципліни «Тренінг комунікативної компетентності» є спілкування, як невід’ємна складова діяльності особистості, та як базовий «інструмент» в арсеналі соціального працівника.
Рекомендована та необхідна література
1. Берн Е. Ігри, у які грають люди – Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 256 с. 2. Піз А., Піз Б. Мова рухів тіла. – КМ-БУКС, 2017 – 416 с. 3. Andrei P.. How Highly Effective People Speak: How High Performers Use Psychology to Influence With Ease (Speak for Success), 2020, 289 p. 4. Bento C. L. 4 Essential Keys to Effective Communication in Love, Life, Work--Anywhere!: Including the "12-Day Communication Challenge!" 2017, 130 p. 5. Williams J. W. .How to Talk to Anyone About Anything: Improve Your Social Skills, Master Small Talk, Connect Effortlessly, and Make Real Friends, Alakai Publishing LLC, 2021, 170 p. 6. Wise W. Ask Powerful Questions: Create Conversations That Matter, CreateSpace Independent Publishing Platform; 2nd edition, 2017, 318 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Порядок організації передбачених робочою навчальною програмою форм оцінювання здійснюється протягом семестру у ході виконання студентами творчих та репродуктивних завдань, самостійної роботи, а також підсумкового виконання залікового завдання. За результатами роботи протягом семестру студент отримує підсумкову оцінку за 100-бальною системою, яка розраховується як накопичене оцінок за модулі протягом семестру. Творчі та репродуктивні завдання з самостійної роботи – до 20 балів за кожне; модульна контрольна робота – до 20 балів. Студент не допускається до складання підсумкового контролю, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів. Форма підсумкового контролю – залік. Залікові бали: 0-59 – не зараховано, 60- 100 – «зараховано». Бали 1 – 59 відповідають оцінці «незадовільно»; 60 -74 – «задовільно»; 75 - 90 – «добре»; 91 - 100 – «відмінно».
Мова викладання
Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни