Патофізіологія

Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Патофізіологія
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Використовувати знання для аналізу та оцінки стану організму, порушень діяльності його органів та систем з метою подальшого планування діагностичних досліджень, лікувальних та профілактичних заходів. Оцінювати інформацію щодо діагнозу, застосовуючи стандартну процедуру (на підставі результатів лабораторних та інструментальних досліджень тощо) та усно (в формі доповідей та захисту) з використанням сучасних технологій, коректно вести дискусію. Аналізувати причинно-наслідкові зв’язки в патогенезі. Застосовувати знання про «патологічне» та «компенсаторно-захисне» в патогенезі, його провідні та побічні ланки при діагностиці та лікуванні захворювань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальних дисциплін «Анатомія людини», «Гістологія, цитологія та ембріологія», «Фізіологія», «Мікробіологія, вірусологія та імунологія», «Біологічна та біоорганічна хімія», «Медична біологія», «Медична та біологічна фізика». Вміння самостійно застосовувати знання з анатомії людини, гістології, фізіології, медичної біології та ін. дисциплін для вирішення конкретних науково-практичних задач; навики роботи з науковою та науково-методичною літературою. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Патологічна фізіологія» є складовою циклу підготовки фахівців освітнього рівня «Магістр» за освітньою програмою «Медицина». Патофізіологія є обов’язковою дисципліною, яка вивчає загальні закономірності функціонування організму хворої людини на рівні клітин, органів, систем та організму в цілому; механізми резистентності, виникнення та перебіг хвороби та її наслідків, а також одужання. Патофізіологія як навчальна дисципліна формує методологічні основи клінічного мислення; забезпечує можливість проведення патофізіологічного аналізу клінічних ситуацій з метою подальшої діагностики, лікування, профілактики хвороб.
Рекомендована та необхідна література
Атаман O. B. Патофізіологія : підруч. для студ. вищ. мед. навч. закл. У 2-х т. Т. 1, Т. 2 : Загальна патологія / O. B. Атаман. - 2-ге вид. - Вінниця:Нова книга, 2016. - 580 с., 448 с. Патофізіологія : підруч. для студ. вищ. мед. навч. закл. / Ю. В. Биць, Г. М. Бутенко [та ін.] ; за ред.: М. Н. Зайка, Ю. В. Биця, М. В. Кришталя. - 6-е вид., перероб. і допов. - Київ : Медицина, 2017. - 737 с. General and clinical pathophysiology : textbook for students of higher educational institutions, of IV th level of accreditation / A. V. Kubyshkin [et al.] ; ed. by.: A. V. Kubyshkin, A. I. Gozhenko ; рец.: N.V.Krishtal, N.K.Kazimirko. - 2nd ed. - Vinnytsya: Nova Knyha Publishers, 2016. - 656 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Модульні контрольні роботи, підсумкова модульна контрольна робота, оформлення результатів практичних робіт (вирішення ситуаційних задач та відпрацювання практичних навичок), презентації / доповід, оцінювання виконання практичних занять. Підсумкове оцінювання у формі іспиту.
Мова викладання
українська