Гігієна та екологія

Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Гігієна та екологія
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
11 Триместр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
Планувати та втілювати систему санітарногігієнічних та профілактичних заходів виникнення та розповсюдження захворювань серед населення. Аналізувати епідеміологічний стан та проводити заходи масової й індивідуальної, загальної та локальної профілактики інфекційних захворювань. Організовувати необхідний рівень індивідуальної безпеки (власної та осіб, про яких піклується) у разі виникнення типових небезпечних ситуацій в індивідуальному полі діяльності. Визначати необхідний режим праці та відпочинку при лікуванні хворих на захворювання (за списком 2) в умовах закладу охорони здоров’я, вдома у хворого та на етапах медичної евакуації, в т.ч. у польових умовах, на підставі попереднього клінічного діагнозу, дотримуючись відповідних етичних та юридичних норм, шляхом прийняття обґрунтованого рішення за існуючими алгоритмами та стандартними схемами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальних дисциплін філософія, соціологія та медична соціологія, інформатика, етика, фізика, біологія, мікробіологія та вірусологія, медична та загальна хімія, біоорганічна та біологічна хімія, фізіологія, патологічна фізіологія, внутрішні хвороби, радіаційна медицина, медичне право, біоетика. Вміння самостійно застосовувати знання із медичної та загальної хімії, біоорганічної та біологічної хімії, фізіології, патологічної фізіології, внутрішніх хвороб, радіаційної медицини, медичного права, біоетика та ін. навчальних дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Гігієна та екологія» є складовою програми професійної підготовки фахівців освітнього рівня «Магістр» за освітньою програмою «Медицина». «Гігієна та екологія» є обов’язковою дисципліною, що висвітлює закони впливу на окремих людей та колективів соціальних, природних та штучних чинників навколишнього середовища та методи оцінки стану навколишнього середовища з огляду на його потенційну і реальну небезпеку для здоров’я населення, об’єктів навколишнього середовища. Вивчення дисципліни дозволяє узагальнити уявлення про фактори навколишнього середовища на основі їхньої кількісної характеристики та закономірностей впливу на організм людини, сформувати гігієнічне мислення - розуміння ролі чинників навколишнього середовища та соціальних умов життя у виникненні захворювань, здатність обґрунтовувати та впроваджувати профілактичні заходи, контролювати їх ефективність, прогнозувати санітарну ситуацію з урахуванням найближчої та відділеної перспективи розвитку країни.
Рекомендована та необхідна література
Конституція України. Основи законодавства України про охорону здоров’я. Закон України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”. Основи екології: Підручник для студ. вищих навч. закладів /В.Г. Бардов, В.І.Федоренко, Е.М Білецька та ін. - Вінниця: Нова Книга, 2013. - 424 с. Радіаційна гігієна: підручник для лікарів-інтернів та лікарів слухачів /[Мурашко В.О., Мечев Д.С., Бардов В.Г. та ін.]. - Вінниця: Нова Книга, 2013. - 376 с. Гігієна праці: Підручник /Ю.І.Кундієв, О.П.Яворовський, А.М. Шевченко та ін.; за ред. акад. НАН України, НАМН України, проф. Ю.І. Кундієва, чл-кор. НАМН України проф. О.П.Яворовського. - К.: ВСВ “Медицина”, 2011. - 904с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції , практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Модульні контрольні роботи, реферативна робота з сучасних питань гігієни та екології, тестовий контроль знань, підсумковий модульний контроль. Підсумкове оцінювання у формі іспиту.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Клінічної медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”