Соціальний супровід клієнтів служб зайнятості

Освітня програма: Соціальна робота бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Соціальний супровід клієнтів служб зайнятості
Код дисципліни
ВБ.7.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР2. Вільно спілкуватися усно і письмово державної та іноземною мовами з професійних питань. ПР5. Теоретично аргументувати шляхи подолання проблем та складних життєвих обставин, обирати ефективні методи їх вирішення, передбачати наслідки. ПР7. Використовувати програмне забезпечення у ході розв'язання професійних завдань. ПР10. Аналізувати соціально-психологічні процеси в малих та великих групах. ПР13. Використовувати методи соціальної діагностики у процесі оцінювання проблем, потреб, специфічних особливостей та ресурсів клієнтів. ПР21. Демонструвати толерантну поведінку, виявляти повагу до культурних, релігійних, етнічних відмінностей, розрізняти вплив стереотипів і упереджень
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: особливості природи соціальних процесів та явищ, що виникають на ринку праці, шляхів забезпечення успішної та ефективної соціальної допомоги в сфері зайнятості; особливості супроводу клієнтів у службах зайнятості; психологічні та соціально-педагогічні особливості груп клієнтів, що потребують супроводу у службах занятості; прояви різних форм дискримінації на ринку праці та методи боротьби із цим явищем. Вміти: організовувати супровід клієнта у службі зайнятості; планувати і проводити консультативну роботу в службах зайнятості; встановлювати доцільні стосунки з клієнтами, враховуючи їхні особливості; проводити консультації з профорієнтації та підбору вакансій.
Зміст навчальної дисципліни
Метою дисципліни є підготовка майбутніх соціальних працівників до організації соціальної роботи у службах зайнятості різних форм власності, презентація системного і послідовного викладу теоретичних основ соціальної роботи в службах зайнятості. спрямованої на допомогу у розв’язанні проблемних ситуацій клієнтів, профілактику соціальної дезадаптації, надання інформаційної, психологічної, правової підтримки та забезпечення базових потреб отримувача соціальної послуги на ринку праці. Представити особливості ринку праці та зайнятості населення В Україні та світі, проблеми безробіття як соціального явища, організаційну структуру установ з працевлаштування в Україні у державному та недержавному секторах, консультативні технології з працевлаштування різним категоріям клієнтів служб зайнятості.
Рекомендована та необхідна література
1.Соціальна робота у сфері зайнятості населення : навч. посіб. Для студ. спец. соціальна робота / за ред. В. В. Харабет, А. І. Андрющенко, В. М. Ніколаєвського. Маріуполь: Новий світ, 2012. 568 с. 2. Єдина технологія надання соціальних послуг центрами зайнятості України (удосконалена) : науково-дослідна робота / Ю. М. Маршавін, Д. Ю.Маршавін, Л. Є. Ляміна, Л. М. Фокас. Київ, 2010. 485 с. 3. Курс лекцій за загальною та галузевою складовими підвищення валіфікації керівників і спеціалістів державної служби зайнятості / за заг. ред. В. Г. Федоренка. К.: ІПК ДСЗУ, 2013. 550 с. 4. Гендерна та вікова дискримінація на ринку праці в Україні: порівняльний аналіз законодавства, дослідження та моніторинг, досвід громадянського представництва / Федькович Г., Поцюрко Р., Трохим І., Чумало М. Львів : Львівська політехніка, 2006. 104 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, навчальне, творче репродуктивне завдання (презентація, доповідь), проект
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді, практичні завдання, презентація, доповіді, проект. Максимальна кількість балів за семестр 100 балів. Форма проведення заліку усна відповідно до поданих проектів, презентацій, доповідей. Мінімальна кількість балів допуску до заліку 40 балів. Форма підсумкового контролю – залік. Організація оцінювання: Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж семестру. Студенти, які впродовж семестру набрали сумарно меншу кількість балів ніж 60, але більшу ніж критично-розрахунковий мінімум - 40 балів, складають залік. Залік оцінюється максимум у 20 балів. Студенти, які набрали впродовж семестру сумарно меншу кількість балів ніж критично- розрахунковий мінімум – 40 балів до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до заліку 40 балів. Шкала відповідності оцінок: 0-59 – не зараховано; 60-100 – зараховано.
Мова викладання
Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Людмила Андріївна Литва
Кафедра соціальної роботи
Факультет психології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальної роботи
Факультет психології