Державна політика в галузі соціального захисту постраждалих у надзвичайних ситуаціях
Освітня програма: Соціальна реабілітація
Структурний підрозділ: Факультет психології
Назва дисципліни
Державна політика в галузі соціального захисту постраждалих у надзвичайних ситуаціях
Код дисципліни
ВБ 1.2.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР 2; ПР 4; ПР 7; ПР 12; ПР 19; ПР 20; Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми"
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Знати: теоретичні основи соціально-реабілітаційного супроводу та закони України щодо соціального захисту постраждалих у надзвичайних ситуаціях.
2) Вміти: працювати в групі, раціонально використовувати час, чітко розподіляти доручення з метою отримання максимального результату; орієнтуватися в пошукових системах глобальних комп'ютерних мереж, вибираючи терміни для формулювання запиту і стратегію пошуку; вибирати інформаційні ресурси згідно виробленим або вказаним критеріям; критично аналізувати одержувану інформацію, виділяти в ній найбільш істотне; співвідносити і систематизувати отримані знання та практичний досвід з досліджуваної дисципліни.
3) Володіти: навичками роботи з керівними документами та науковою літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Розкриваються основні аспекти державної політики щодо соціального захисту постраждалих у надзвичайних ситуаціях. Приділяється увага аналізу тенденцій державної політики щодо соціального захисту в суспільствах авторитарного та демократичного типів, принципів побудови соціального захисту постраждалим у надзвичайних ситуаціях. Розглядаються сучасний стан державної політики соціального захисту в Україні. У першому змістовному модулі розглядаються загальні аспекти і приклади становлення й розвитку соціального захисту постраждалих; другий модуль присвячений аналізу та використанню рекомендацій міжвідомчої постійної комісії ООН з організації системи психосоціальної допомоги постраждалим у надзвичайних ситуаціях; третій модуль - державній політиці та організації системи соціального захисту постраждалих у надзвичайних ситуаціях в Україні.
Рекомендована та необхідна література
1. Керівництво МПК з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в умовах надзвичайної ситуації: перелік контрольних показників для використання на місцях. - К.: Університетське видавництво Пульсари, 2017 - 36 с.
2. Клименко А.Л. Соціальний захист та соціальне забезпечення в умовах євроінтеграції України: окремі аспекти // Теорія і практика правознавства. - 2017. - Вип. 2 (12). - C.1-10.
3. Коцюба Р. Конституційно-правові засади захисту прав постраждалих від Чорнобильської катастрофи та інших ядерних аварій і випробувань в Україні // Visegrad Journal on Human Rights. - 2014. - №4/1. - С. 129-133.
4. Сташків Б. І. Гарантії права на соціальне забезпечення: навч. посіб. - Чернігів: Чернігівський державний інститут права, соціальних технологій та праці, 2011. - 100 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Творчі та репродуктивні завдання з самостійної роботи - до 5 балів за кожне
Підготовка доповідей та рефератів - до 10 балів за кожне
Модульна контрольна робота - до 15 балів
підсумкове оцінювання у формі заліку - до 40 балів
За результатами роботи протягом семестру студент отримує підсумкову оцінку.
Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за екзамен не може бути меншою 24 балів.
Студент не допускається до складання підсумкового контролю, якщо під час семестру набрав менше ніж 20 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни