Психологія соціальних організацій

Освітня програма: Соціальна реабілітація

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Психологія соціальних організацій
Код дисципліни
ОК 18.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР 4; ПР 6; ПР 11; ПР 15; ПР 18; Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми"
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Знати: засадничі теорії в галузі соціальної роботи, основи психології управління, соціологічні трактування поняття «інституалізації» та соціальних інститутів. 2) Вміти: застосовувати засадничі теорії в галузі соціальної роботи, основи психології управління. 3) Володіти: уміти аналізувати нормативно-правові документи, що регулюють діяльність інституцій у соціальній сфері.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна покликана сформувати базове уявлення про суть і особливості управління соціальними організаціями, як базової компетенції соціального працівника. Дисципліна має прикладний характер і передбачає розвиток системного, комплексного бачення організаційних форм сучасного виробництва та управління у різних сферах суспільного буття.
Рекомендована та необхідна література
1. Данчева О.В., Швалб Ю.М. Практична психологія в економіці та бізнесі. - Київ: Лібра. 1998. 2. Заболотна В.О. Психологічні основи управління персоналом. Навчальний посібник.- К.: Гнозис, 2010. - 248 с. 3. Мильнер Б.З. Теорія організації. Підручник. - Инфра, М., 2000. 4. Монастирський Г.Л. Теорія організації: підручник. 2-е видання, доповнене й перероблене. Тернопіль: “Крок”, 2019. - 368 с. 5. Чуйко О.В. Управлінські засади створення середовища особистісно-професійного розвитку на кафедрі // Науковий журнал «Організаційна психологія. Економічна психологія». - К., 2017 №1 (8) - С.84-91
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Творчі та практичні завдання- до 10 балів за кожне. 2. Підготовка презентацій - до 20 балів за кожне. 3. Модульна контрольна робота- до 15 балів. - підсумкове оцінювання у формі іспиту. Іспит виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру. Порядок та система оцінювання зазначається у робочих навчальних програмах дисципліни.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальної реабілітації та соціальної педагогіки
Факультет психології