Історія театру і кіно

Освітня програма: ОПП Культурологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Історія театру і кіно
Код дисципліни
ОК 41
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 2. Аналізувати, коментувати, узагальнювати, наукові та аналітичні тексти культурологічного характеру. ПРН 5. Збирати, упорядковувати та аналізувати інформацію щодо еволюції театрального та кіномистецтва ПРН 7. Розуміти чинники культурної динаміки, принципи періодизації культурних процесів, їх специфічні риси та характеристики основних тенденцій розвитку світового кінематографу та театрального мистецтва ПРН 8 Інтерпретувати культурні джерела (візуальні, художні, друковані) з використанням спеціальної літератури, аргументовано викладати умовиводи щодо їх змісту. ПРН 12. Обгрунтовувати, розробляти та реалізовувати культурні події та проекти у відповідності до визначених мети та завдань. ПРН 14. Вести публічну дискусію та підтримувати діалог з питань мистецтва театру та кіно з фахівцями та нефахівцями. ПРН 16. Визначати, формулювати та аргументувати власну громадянську та професійну позицію щодо актуальних питань мистецтва театру та кіно
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; основні культурологічні поняття та категорії; 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ у мистецтві кіно й театру, прогнозувати перспективи їх розвитку з урахуванням особливостей перебігу культурних процесів в умовах сучасного світу; 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно культурно-мистецьких подій та явищ; використання іншомовних фахових культурологічних інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Європейський театр ХІХ-1/2 ХХ ст. Український театр – від традиції до «Березолю». Виникнення та розвиток кіно в Європі та США. Українське кіно на початку ХХ ст. Театр і кіно країн Сходу. Найновіші течії, експериментальні школи у театральному мистецтві ХХ-ХХІ ст. Світовий кінематограф ХХ – ХХІ ст. Опера й балет як види театрального мистецтва. Театр Європи від античності до ХІХ ст. Організація та управління театральними установами.
Рекомендована та необхідна література
1. Дмитрова Л. Підручна книга з історії всесвітнього театру. – Х., 1929. https://chtyvo.org.ua/authors/Dmytrova_Liudmyla/Z_istorii_vsesvitnoho_teatru_Pidruchna_knyha/ 2. Брюховецька Л. Кіномистецтво – навчальний посібник. – К., 2011 http://ekmair.ukma.edu.ua/handle/123456789/1691 3. Антонович Д. 300 років українського театру. Прага, 1925 https://chtyvo.org.ua/authors/Antonovych_Dmytro/Trysta_rokiv_ukrainskoho_teatru_16191919/ 4. Госейко Л. Історія українського кінематографу. – К., 2007 https://ua1lib.org/book/3172615/02d9ec 5. Актуальні проблеми організації театральної справи. Гол. ред. Безгін І. – К., 1994 6. Бодик Л. Джерела великого кіно. Довженко. – К., 1965.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Усна відповідь - 15/20 Доповнення - 1/6 Самостійна робота - 13/18 Написання творчих робіт - 2/6 Підсумкова контрольна робота - 5/10 Іспит у письмовій формі 36/40
Мова викладання
українськa

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет