ОПП Культурологія 2021

Філософський факультет

Інформація про освітню програму

Назва освітньої програми
ОПП Культурологія 2021
Код освітньої програми
1928
Кваліфікація, що присуджується
Бакалавр культурології
Тривалість освітньої програми
4 роки
Кількість кредитів
240
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
6
Рівень кваліфікації
Перший (бакалаврський)
Галузь знань
Гуманітарні науки
Спеціальність
Культурологія
Особливі умови прийому
Механізми визначення попереднього навчання
Повна загальна середня освіта
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
Атестація випускників освітньо-професійної програми спеціальності 034 «Культурологія» проводиться у формі кваліфікаційного іспиту з історії та теорії культури та публічного захисту кваліфікаційної роботи, та завершується видачою документу встановленого зразка про присудження здобувачу ступеня бакалавра із присвоєнням кваліфікації: Бакалавр культурології.
Профіль програми
Програмні результати навчання
1.Мати навички критичного мислення, викладати у зрозумілий спосіб власні думки, здійснювати їх аргументацію. 2. Аналізувати, коментувати, узагальнювати, наукові та аналітичні тексти культурологічного характеру. 3. Створювати логічно і структурно організовані тексти з питань культурології, відповідно до спеціалізації. 4. Знати та розуміти теоретичні підходи до визначення культури, її проявів та форм існування. 5. Збирати, упорядковувати та аналізувати інформацію щодо культурних явищ, подій та історико-культурних процесів. 6. Виявляти, перевіряти та узагальнювати інформацію щодо різноманітних контекстів культурної практики, визначати ступінь їх актуальності із застосуванням релевантних джерел, інформаційних, комунікативних засобів та візуальних технологій. 7. Розуміти чинники культурної динаміки, принципи періодизації культурних процесів, їх специфічні риси та характеристики. 8. Інтерпретувати культурні джерела (речові, друковані, візуальні, художні) з використанням спеціальної літератури та визначених методик, аргументовано викладати умовиводи щодо їх змісту. 9. Аналізувати ефективність культурних політик, технологій реалізації культурних ідей у контексті конкретних параметрів їх впровадження. 10. Розпізнавати та класифікувати різні типи культурних продуктів, визначати їх якісні характеристики на основі комплексного аналізу. 11. Здійснювати експертну оцінку культурних об’єктів за заданими критеріями та надавати рекомендації щодо їх соціальної актуалізації. 12. Обґрунтовувати, розробляти та реалізовувати культурні події та проекти з дотриманням законодавства та у відповідності до визначених мети та завдань. 13. Презентувати знання про культуру відповідно до спеціалізації представників різних професійних груп та здобувачів освіти. 14. Вести публічну дискусію та підтримувати діалог з питань української культури з фахівцями та нефахівцями. 15. Вільно спілкуватися з професійних питань усно та письмово державною та іноземними мовами з урахуванням мети спілкування та соціокультурних особливостей його контексту. 16. Визначати, формулювати та аргументувати власну громадянську та професійну позицію щодо актуальних суспільних питань.
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Очна форма
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
Практика та стажування
Виробнича практика
Навчання на робочому місці
Гарант освітньої програми
Ірина Ігорівна Маслікова
Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет
Професійні профілі випускників
Робочі місця в науково-дослідних, освітніх, освітньо-мистецьких закладах, event-агенціях, організаціях культури (методист, дослідник, організатор культурних заходів), культурних та креативних індустріях, органах державної влади, аналітично-інформаційних інституціях, ЗМІ (консультант).
Доступ до подальшого навчання
Особа, яка закінчила навчання за цією освітньо-професійною програмою та здобула освітній ступень бакалавра, може продовжити навчання на другому (магістерському) освітньо-науковому рівні вищої освіти, підвищувати професійну кваліфікацію