Курсова робота з технологій штучного інтелекту

Освітня програма: Технології штучного інтелекту (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Курсова робота з технологій штучного інтелекту
Код дисципліни
ОК14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Узагальнення та систематизація знань і практичних навичок магістрантів з проведення наукового дослідження, обґрунтування його актуальності, вміння обирати підходи до розв’язання задачі, організація проведення дослідження та оформлення отриманих результатів з урахуванням знань та навичок, набутих в процесі навчання. У процесі виконання курсової роботи магістранти закріплюють вміння та навички користування науковою, нормативною та довідковою літературою, навчаються аналізувати існуючі підходи, методики, методи розв’язання основних задач з вибраної наукової проблематики, оформлювати отримані результати у вигляді закінченої роботи за заданою структурою та змістом, які відповідають вимогам до написання курсової роботи.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати теоретичний та практичний матеріал за спеціальністю «Комп’ютерні науки»; вміти проводити дослідження в області інформаційних технологій; володіти навичками програмування, моделювання, застосування інформаційних технологій для розв’язання практичних задач.
Зміст навчальної дисципліни
Проведення аналізу літературних наукових джерел, релевантних досліджень, ідей, принципів, моделей, методів та інструментальних засобів, визначення їх особливостей, переваг та недоліків. Побудова математичних моделей об’єктів і систем, що характеризуються наявністю як кількісних, так і якісних характеристик; удосконалення та застосування методів штучного інтелекту до розв’язання практичних задач; проведення експериментальної верифікації наявних та розроблених моделей і методів; моделювання проблемних середовищ із використанням релевантних моделей знань; структурно-параметричний синтез нейромережевих та нечітких моделей; еволюційна оптимізація побудованих моделей; розробка систем комп’ютерної лінгвістики, комп’ютерного зору, а також систем підтримки прийняття рішень та експертних систем. Розроблення або модифікація методу, алгоритму для розв’язання поставленої задачі; проведення експерименту та аналіз отриманих результатів на предмет їх точності та достовірності.
Рекомендована та необхідна література
1. ДСТУ 2941-94. Системи оброблення інформації. Розробки систем. Терміни та визначення. – К.: Держстандарт України, 1995. – 20 с. 2. ДСТУ 3008-95. Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Правила оформлення. – К. : Держкомстат України, 1995. – 28 с. 3. ДСТУ 8302:2015. Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання. Чинний від 2015–06–22. Київ: Держстандарт України, 2016. – 16 с. – (Національний стандарт України)
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Консультації з керівником, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання, захист
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни