Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності

Освітня програма: Мережеві та інтернет технології (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Код дисципліни
ННД.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати основні форми організації науки, основні елементи наукових досліджень. Знати етапи проведення наукових досліджень, структуру наукового дослідження та наукової публікації. Вміти проводити аналіз, попередню обробку, візуалізацію даних, виконувати структурну та параметричну ідентифікацію невідомих залежностей та їх оптимізацію. Вміти оцінювати сферу інтелектуальної власності як напрям юридичних досліджень. Вміти організовувати науково-дослідну діяльність у сфері інтелектуальної власності Грамотно і точно формулювати та висловлювати свої позиції, належним чином їх обґрунтовувати та брати участь в аргументованій професійній дискусії при аналізі об’єктів та прав інтелектуальної власності як об’єкту наукового пізнання. Визначати та реалізовувати етапи процесу наукового дослідження як складову для виконання та захисту магістерської роботи у сфері інтелектуальної власності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні умови та додаткові вимоги відсутні.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення навчальної дисципліни спрямовано на отримання студентами компетентностей в області методології та організації наукових досліджень, публікації їх результатів, структуризації знань та проведення експериментів. Студенти будуть здійснювати аналіз навколишніх процесів, виявляти наукові задачі та проблеми, досліджувати ефективність відомих моделей, методів та інструментальних засобів, виконувати модифікації та здійснювати оптимізацію відомих методів та, при необхідності, розробляти методи розв’язання нових задач. Буде розкрито зміст понять «методологія», «методика», «методи дослідження», розуміння науки як дослідження, розглядаються конкретно-науковий, загально-науковий та філософський рівні методології. Окреслюється множина методологічних систем сучасної філософії науки. Розглядається структура теоретичного та емпіричного знання в єдності з методами теоретичного та емпіричного дослідження. Висвітлюються методологічні проблеми нелінійної науки, які визначають стан сучасної методології науки.
Рекомендована та необхідна література
1. Основи методології та організації наукових досліджень: навч. Посібник для студентів, курсантів, аспірантів та ад’юнктів / за ред. А.Є. Конверського. – К.: Центр учбової літератури, 2019. – 352 с. 2. Бірта Г. О. Методологія і організація наукових досліджень. [текст] : навч. посіб. / Г. О. Бірта, Ю.Г. Бургу– К., 2014. – 142 с. 3. Пілюшенко В.Л., Шкрабак І.В., Славенко Е. І. Наукове дослідження: організація, методологія, інформаційне забезпечення: Навчальний посібник. – К.: Лібра, 2004. – 344 с. 4. Гуторов О.І. Г97 Методологія та організація наукових досліджень : навч. посібник / О.І. Гуторов; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва – Х.: ХНАУ, 2017. – 272 с. 5. Архiтектура кoмп’ютера. Частина 1. [Електрoнний ресурс]: навчальний пoсiбник / Кравченкo Ю.В., Лещенкo O.O., Герасименкo O.Ю., Труш O.В., Дахнo Н.Б. – К. : КНУ iменi Тараса Шевченка, 2021, 259 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, семінарське заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів на контрольній роботі з кожного модулю. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі, не перевищує 100 балів за 100-бальною шкалою (34 бали за перший модуль, по 33 бали за другий та третій модуль). Форма підсумкового оцінювання – залік. Залік проводиться шляхом виставлення результуючої оцінки, що визначається як сума балів за всіма, успішно оціненими, результатами навчання. Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 40 балів до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до заліку – 48 балів(12 балів з кожного модулю). При отриманні результуючої підсумкової кількості балів від 60 і вище студенту виставляється зараховано.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни