Теорія сигналів

Освітня програма: Мережеві та інтернет технології (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Теорія сигналів
Код дисципліни
ДВФ 1.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати та вміти використовувати моделі та методи теорії сигналів для аналізу, проектування та удосконалення телекомунікаційних систем. Знати та вміти використовувати принципи, методи, способи та методики проектування телекомунікаційних систем. Вміти застосовувати теорію сигналів для встановлення зв’язку між шириною спектру повідомлення зі спектром сигналу що передається, пояснити чутливість приймача та його селективність, навести різні типи цифрових модуляцій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Немає
Зміст навчальної дисципліни
В сучасних телекомунікації та радіотехніці сигнали відіграють особливу роль. За допомогою сигналів здійснюється вся передача інформації і від їх властивостей залежать майже всі параметри телекомунікаційних мереж. Дисципліна присвячена вивченню основних класів та різновидів сигналів, методів їх обробки та перетворень. Вивчення дисципліни дозволить студентам краще розуміти процеси в телекомунікаційних мережах та застосовувати отримані знання для проектування і експлуатації таких систем.
Рекомендована та необхідна література
1. Основи теорії сигналів / За ред. Б. А. Мандзія. Львів: Видавничий дім "Ініціатива", 2008. 240 с. 2. .Теорія лінійних ланцюгів і сигналів : навч. посібник / М. С. Зряхов, Е. С. Колесник; М-во освіти і науки України, Національний аерокосмічний університет ім. Н. Е. Жуковського "Харківський авіаційний інститут". - Харків. - 2016. - 224 с. 3. Tervo, Richard J., Practical signals theory with MATLABs applications. John Wiley & Sons, NY, 2014. – 486 с. 4. Плющ О. Г., Савченко А. С. Дослідження використання широкосмугових сигналів для покращення характеристик адаптивних антенних решіток при багатопроменевому розповсюдженні. Наукоємні технології. 2022. № 1(53), С. 31 –40. https://doi.org/10.18372/2310-5461.53.16506. 5. Плющ О. Г., Руденко Н. В. Модернізована штучна довга лінія для імпульсних модуляторів. Зв’язок, 2021. № 5(153), С. 40–47. https://doi.org/ 10.31673/2412-9070.2021.054047.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання студентів здійснюється упродовж семестру та при підсумковому оцінюванні. Оцінювання студентів впродовж семестру здійснюється з усіх видів робіт. Загальний бал за семестр утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі не перевищує 60 балів за 100-бальною шкалою. Підсумкове оцінювання здійснюється в формі іспиту і максимальна кількість балів які можуть бути отримані студентом на ньому складає 40 балів. Студент допускається до іспиту за умови виконання всіх передбачених планом 14 лабораторних робіт.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни