Навчальна професійно-орієнтована практика

Освітня програма: Природнича географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Навчальна професійно-орієнтована практика
Код дисципліни
ОК 26
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р03. Пояснювати особливості організації географічного простору залежно від рельєфу. Р05. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук. Р07. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад ландшафтної оболонки вцілому та геоморфосистем зокрема. Р08. Застосовувати моделі, методи фізики, хімії, геології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні процесів формування і розвитку рельєфу земної поверхні Р09. Аналізувати склад і будову природних і соціосфер на різних просторово-часових рівнях. Р10. Знати цілі сталого розвитку та можливості для їх досягнення у професійній сфері Р13. Знати та вміти використовувати польові та лабораторні методи дослідження для аналізу морфології, генезису, віку та динаміки рельєфу Р15. Аналізувати природно-ресурсний та господарський потенціал території
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування таких навчальних дисциплін як «Основи загальної геології», «Ґрунтознавство з основами географії», «Геоморфологія», «Основи ландшафтознавства», «Економічна і соціальна географія світу», «Вступ до університетських студій»,, «Навчальна практика з основ польових природничо-географічних досліджень» / «Навчальна практика з основ польових економіко-географічних досліджень» (залежно від спеціальності) 2) володіння методами польових географічних досліджень; 3) навички роботи з картографічними матеріалами.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна складається з двох змістовних модулів. Перший з них, залежно від спеціальності та спеціалізації присвячений знайомству з ландшафтними комплексами, геоморфологічною будовою та сучасними екзогенними процесами що є притаманними для рівнинних територій, а також суспільно-географічним комплексом великого міста (на прикладі м. Києва). Базою для проведення цієї частини практики виступає географічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Практика проводиться у об’ємі 2 кредитів (60 годин). Другий модуль дисципліни складається з трьох частин, що відповідно присвячені: знайомству з особливостями ведення господарства в умовах гірських території; вивченню ландшафтів; вивченню форм рельєфу та сучасних екзогенних процесів, що є типовими для них (на прикладі Українських Карпат). Базою проведення цієї частини практики є навчально-наукова база «Ясіня» Київського національного університету імені Тараса Шевченка в с. Чорна Тиса Рахівського району Закарпатської області. Практика проводиться у об’ємі 3 кредитів (90 годин).
Рекомендована та необхідна література
1. Бортник С.Ю. Методи польових географічних досліджень. Вивчення рельєфу та рельєфоутворюючих відкладів: навчальний посібник / С.Ю. Бортник, Н.М. Погорільчук, О.В. Ковтонюк. -К.: «Прінт-сервіс», 2015. – 165 с. 2. Кравчук Я. Геоморфологія Полонинсько-Чорногірських Карпат. Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка. – 2008. – 187 с. 3. Рахівський район: природа, населення, господарство : навч.-метод. посібник із професійно-орієнтованої практики / Запотоцький С. П., Брайчевський Ю. С., Галаган О. О. та ін.; за ред Я. Б. Олійника. – К. : ВПЦ «Київ. університет», 2016. – 254 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, польові маршрути, камеральні роботи
Методи та критерії оцінювання
Опитування в усній формі, виконання практичних завдань під час проходження маршрутів, захист заключного звіту. Студенти не допускаються до підсумкового контролю за відсутності звіту, що підтверджує виконання ними усіх завдань в межах навчальної практики. Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж рекомендований мінімум 24 бали для першого модулю та 12 балів для будь-якої частини другого модулю при захисті звіту отримують додаткові питання та завдання. Після перевірки поданого звіту за кожним видом практики окремо студенти його захищають. При цьому вони повинні продемонструвати певні прикладні знання за окремими модулями та частинами практики. Після цього викладач виставляє кожному студенту оцінку за практику. Звіти за окремими видами практик передаються на профільні кафедри
Мова викладання
Українська