Англійська мова (професійний рівень)
Освітня програма: Міжкультурна германістика (німецька та англійська мови)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Англійська мова (професійний рівень)
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 2. Упевнено володіти державною та іноземною мовами для реалізації письмової та усної комунікації, зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати досліджень державною та іноземною мовами.
ПРН 6. Застосовувати знання про експресивні, емоційні, логічні засоби мови та техніку мовлення для досягнення запланованого прагматичного результату й організації успішної комунікації.
ПРН 13. Доступно й аргументовано пояснювати сутність конкретних філологічних питань і власну точку зору на них як фахівцям, так і широкому загалу, зокрема особам, які навчаються.
ПРН 14. Створювати, аналізувати і редагувати тексти різних стилів та жанрів німецькою та англійською мовами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен успішно опанувати таку навчальну дисципліну як «Практика англійської мови» та володіти англійською мовою на рівні не нижче В2 згідно з загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання (CEFRL)
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна складається з двох частин: перша висвітлює основні поняття, сфери застосування теорії комунікації та її зв’язку з іншими дисциплінами та присвячена вивченню міжособистісної комунікації, а друга частина спрямована на ознайомлення студентів з поняттями теорії масової комунікації. Вивчення цієї дисципліни, по-перше, дозволяє поглибити знання, отримані студентами у процесі оволодіння іншими предметами, насамперед лінгвістичного циклу, по-друге, уможливлює отримання основних знань та навичок професійної діяльності у відповідних галузях.
Заняття проводяться у вигляді лекцій, практичних занять та самостійної роботи, мета якої – зорієнтувати студентів та надати їм додаткові матеріали для підготовки до практичних занять. Завершується дисципліна заліком у першому семестрі.
Рекомендована та необхідна література
1. Алєксєєва І.О. Конфлікт у міжособистісній та корпоративній комунікації: стратегії та тактики. Київ: ТОВ «АВЕГА», 2018.
2. Алєксєєва І.О. Міжособистісна та корпоративна комунікація: стратегії та тактики. Київ: ТОВ «АВЕГА», 2018.
3. Алєксєєва І.О., Каптюрова О.В. Практикум з теоретико-практичного курсу англійської мови для студентів-магістрів. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2014. – 207с.
4. Бацевич Ф.С. Основи комунікативної лінгвістики. – К.: Видавничий центр «Академія», 2004. – 342с.
5. Корольова А.В. Стратегії і тактики комунікативної поведінки учасників спілкування в ситуаціях конфлікту. Електронний ресурс http://philology.knu.ua/library/zagal/Studia_Linguistica_1/048_053.pdf
6. Adler, R., Rodman, G. (2006) Understanding Human Communication. Oxford University Press
7. Marsen, S. (2006) Communication Studies. Palgrave Macmillan
8. Lakoff, G. and Johnson, M. (2003) Metaphors We Live by, 2nd/edn. Berkley: University of California Press
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчальні заходи протягом семестру:
практичні заняття
самостійна робота студентів
відповіді на семінарських заняттях
написання МКР
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт та форми контролю. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують - "зараховано". Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують - "незараховано". Студентам, які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 балів, для складання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання самостійних та лабораторних робіт, рефератів або ж за потреби написати контрольну роботу.
Мова викладання
англійська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олена
Вячеславівна
Каптюрова
Кафедра англійської філології та міжкультурної комунікації
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра англійської філології та міжкультурної комунікації
Навчально-науковий інститут філології