Ділове мовлення та переклад (3-й семестр)

Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: В’єтнамська мова і література»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Ділове мовлення та переклад (3-й семестр)
Код дисципліни
ННД.12.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН1, ПРН2, ПРН6, ПРН14, ПРН19. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми"
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
успішне опанування практичних та теоретичних курсів французької мови, що викладалися протягом двох семестрів навчання, та вміння робити лексико-граматичного аналізу французьких текстів. Навчальна дисципліна «Ділове мовлення та переклад (3-й семестр)» базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема «Французька мова», «Комунікативні стратегії та переклад (1, 2 семестр)».
Зміст навчальної дисципліни
ознайомити студентів з актуальними лексико-семантичними, стилістичними та прагматичними проблемами перекладу ділового мовлення та з можливими шляхами їх подолання а також поглибити знань студентів на основі вивчення текстового матеріалу, який відображає соціально-економічну та суспільно-політичну тематику, різні стилі та жанри французької мови.
Рекомендована та необхідна література
Левченко В.В., Лабенко О.А., Скрипник А.В. Ділова французька мова. – К.: ВПЦ Київський університет, 2006. – 183 с. Gilder Alfred. Le français administratif. – Editions Glyphe, 2006 Robert Catherine Le style administratif. – Editions Albin Michel, 2005
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми організації навчання: практичні заняття, що проводяться з використанням інтерактивних методів навчання, та самостійна робота. Основними видами роботи та, відповідно, об’єктами семестрового контролю є: аудиторна робота, відповіді на практичних заняттях, презентації, модульні контрольні роботи з відкритими відповідями. Детально заплановані освітні заходи та методи викладання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема теоретичної підготовки, що складає 40% від загальної оцінки, та практичної підготовки, що складає 60% загальної оцінки. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом за аудиторну роботу та за самостійну роботу; у підсумку: у максимальному вимірі 60 балів, у мінімальному вимірі 36 балів. Підсумкове оцінювання: іспит. Критерії семестрового оцінювання і критерії оцінювання на іспиті представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
французька

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра романської філології
Навчально-науковий інститут філології