Багатосеместрова дисципліна ЛЕКСИКОГРАФІЧНА ТРАДИЦІЯ КИТАЮ

Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: китайська мова і література

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Багатосеместрова дисципліна ЛЕКСИКОГРАФІЧНА ТРАДИЦІЯ КИТАЮ
Код дисципліни
ВБ 2.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 10. Збирати й систематизувати мовні, літературні, фольклорні факти, інтерпретувати й перекладати тексти різних стилів і жанрів (залежно від обраної спеціалізації). ПРН 16. Використовувати спеціалізовані концептуальні знання з галузі китайської філології для розв’язання складних задач і проблем, що потребує оновлення та інтеграції знань, часто в умовах неповної/недостатньої інформації та суперечливих вимог. ПРН 19.2 Застосування знань з актуальних проблем китайської лінгвістики у фаховій науково-практичній діяльності. ПРН 20.2 Застосування знань лексикографічної традиції Китаю, типології та специфіки використання різноманітних лексикографічних джерел.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
успішне вивчення дисциплін «Культура мовлення: академічний та діловий дискурс», «Комунікативні стратегії китайської мови та ін. знання лінгвістичної термінології та основних законів мовного розвитку в обсязі, необхідному для належного опрацювання теоретичних та прикладних питань, які вивчаються у межах пропонованої дисципліни; володіння практичними навичками роботи з лексикографічними джерелами різного виду та формату.
Зміст навчальної дисципліни
Мета навчальної дисципліни – поглиблене вивчення лексикографічного надбання Китаю у контексті основних напрямів дослідження китайського мовознавства та осмислення лексикографічних тенденцій та перспектив в умовах активізації глобалізаційних процесів і технічного прогресу. Навчальна дисципліна «Лексикографічна традиція Китаю» є обов’язковим компонентом багатосеместрової дисципліни вибіркового блоку «Китаєзнавсвто: лінгвістичні студії» і викладається у 2 та 3 семестрах відповідно до навчального плану освітньо-професійної програми «Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: китайська мова і література». У курсі передбачено 2 змістові частини відповідно до кількості семестрів.
Рекомендована та необхідна література
1. A Visual Sourcebook of Chinese Civilization. http://depts.washington.edu/chinaciv/ 2. Second China Project. http://cero11.cise.ufl.edu/~webmaster/index.html 3. 看中国。网址: http://www.showchina.org/en 4. Костенко С.О. Словник Шовень в історії розвитку китайської писемності // Вісник КНУ ім. Тараса Шевченка. Східні мови та літератури. – №2. – 1999. – С. 43-46. 5. Хаматова А.А. Современный мир и некоторые тенденции развития лексики современного китайского языка = The contemporary world and some trends in Chinese vocabulary // Китайская традиционная цивилизация и современный мир: Материалы XIV конгр. Европ. Ассоциации китаеведов. – М., 2002. – С.44 6. Мовні та літературні зв’язки України з країнами Сходу (Колективна монографія) / За ред. Бондаренка І.П. – К.: Видавничий дім Дмитра Бураго, 2010. – 472с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.4), що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.3); (комунікація 3.1); (автономність та відповідальність 4.1-4.2), що складає 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи проводиться у таких формах: усна відповідь на семінарському занятті, доповнення, участь у дискусії, бліц-опитування, контрольна робота з відкритими відповідями, підготовка та захист презентації.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (яка синтезує і самостійну роботу з опрацювання теоретичного матеріалу для підготовки до аудиторної: усні відповіді, доповнення, тести, захист презентації) та за самостійну роботу (підготовка презентації). Усі види робіт за семестр мають у підсумку: За умови заліку: -у максимальному вимірі 100 балів, - у мінімальному вимірі 60 балів.У разі відсутності на семінарському занятті студент має відпрацювати завдання на семінар.
Мова викладання
українська, китайська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни