Багатосеместрова дисципліна АНГЛІЙСЬКА МОВА
Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: китайська мова і література
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Багатосеместрова дисципліна АНГЛІЙСЬКА МОВА
Код дисципліни
ОК 09
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
ПРН 2. Упевнено володіти державною та іноземною мовами для реалізації письмової та усної комунікації, зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати досліджень державною та іноземною мовами. ПРН 6. Застосовувати знання про експресивні, емоційні, логічні засоби мови та техніку мовлення для досягнення запланованого прагматичного результату й організації успішної комунікації. ПРН 14. Створювати, аналізувати й редагувати тексти різних стилів та жанрів.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знати: програмний матеріал з тем, передбачених навчальною програмою; володіти базовими знаннями з теорії англійської мови (просодика, семантика, лексико-граматичні категорії, словотвір, ідіоматика, функціональні стилі, історичні зміни), її стилістичними, етно- та соціокультурними особливостями, національними та територіальними варіантами, жанрами та регістрами мовлення. 2. Уміти: налізувати, зіставляти, порівнювати мовні явища; аналізувати і коментувати англійські оригінальні художні та суспільно-політичні повідомлення / тексти; - здійснювати синтаксичний аналіз простих і складних речень, лексико-граматичний, стилістичний та риторичний аналіз автентичних текстів обсягом 3-4 сторінки; професійно оперувати лінгвістичними термінами для пояснення аналізованих мовних явищ; - правильно і доречно вживати різні типи речень у власному повідомленні; описувати, відтворювати в логічній чи хронологічний послідовності автентичне мовлення, коментувати / інтерпретувати його основні ідеї / зміст.
Зміст навчальної дисципліни
Мета навчальної дисципліни полягає у поглибленні теоретичних знань з англійської мови, формуванні у студентів практичних навичок спілкування на побутові, суспільно-політичні та професійні теми, навичок усного і письмового перекладу суспільно-політичних та науково-популярних текстів з англійської на українську мову; розширенні світогляду, набутті лінгвокультурних знань, оволодінні комунікативними стратегіями як засобом успішної роботи викладача та перекладача. Обов’язковими компонентами комплексної дисципліни «Англійська мова» є навчальні дисципліни «Англомовні комунікативні стратегії» та «Англійська мова у академічному та діловому дискурсі», які відповідно складаються з двох частин: Частина 1 «Англомовні комунікативні стратегії» (4 кредити: 12 год. практичних занять, 108 год. самостійної роботи).Частина 2. «Англійська мова у академічному та діловому дискурсі» (5 кредитів: 16 год. практичних занять, 134 год. самостійної роботи).
Рекомендована та необхідна література
1. Korulna O. Translation Techniques (English-Ukrainian): The manual. Київ: Освіта, 2010.
2. Харітонов І. К. Теоретична граматика англійської мови. Вінниця: Нова книга, 2010.
3. Комунікативні стратегії: підр. для студ. вищ. навч. закл. / А.Е. Левицький, Т.Є.Набережнєва, Р.В. Поворозюк [та ін.]; за ред. А.Е. Левицького. К.: Логос, 2011. 351 с.
4. Журнал «Іноземні мови» // http://fl.knlu.edu.ua/
5. Журнал «Мистецтво лінгводидактики» // http://journals.uran.ua/ald
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.4), що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.3); (комунікація 3.1); (автономність та відповідальність 4.1-4.2), що складає 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи проводиться у таких формах: усна відповідь на семінарському занятті, доповнення, участь у дискусії, бліц-опитування, контрольна робота з відкритими відповідями, підготовка та захист презентації.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (яка синтезує і самостійну роботу з опрацювання теоретичного матеріалу для підготовки до аудиторної: усні відповіді, доповнення, тести, захист презентації) та за самостійну роботу (підготовка презентації). Усі види робіт за семестр мають у підсумку:За умови ПК: у максимальному вимірі 100 балів,За умови заліку: у максимальному вимірі 100 балів, у мінімальному вимірі 60 балів.За умови іспиту: у максимальному вимірі 60 балів, у мінімальному вимірі 36 балів. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкового оцінювання (іспиту (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
українська, англійська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни