Вступ до університетських студій

Освітня програма: Теорія та методика навчання української мови і літератури, іноземної мови в основній шко

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Вступ до університетських студій
Код дисципліни
OK 01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
РН 17. Уміє працювати з теоретичними та науково-методичними джерелами (зокрема цифровими), знаходити, обробляти, систематизувати й застосовувати в освітній діяльності сучасну наукову інформацію, бібліографію, комп’ютерні технології. РН 18. Має творчо-критичне мислення, творчо використовує різні теорії й досвід (український, закордонний) у процесі вирішення соціальних і професійних завдань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: володіти знаннями з історії світової та української освіти (у межах програми повної загальної середньої освіти); вміти:виявляти, аналізувати, порівнювати інформацію історико-культурологічного характеру; аналізувати власні здібності, схильності, інтереси; володіти елементарними навичками: опрацювання наукового тексту, систематизації матеріалів, необхідних для роботи, ефективної організації власної навчальної діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна досліджує основні тенденції розвитку та етапи становлення вищої, зокрема університетської, освіти в Україні та світі. Курс пропонує також аналіз та об’єктивну оцінку причин та основних історичних передумов появи університетів у світі. Дисципліна складається з 2-х змістових модулів. Модуль 1 зосереджується на особливостях впливу світових університетських традицій на формування української освітньої системи, історії формування української системи університетської освіти, етапи створення та розвитку Київського університету. Модуль 2 сфокусований на історії становлення, основних етапах розвитку та структурі філологічної науки, а також історії філологічних досліджень у Київському університеті. Завершується дисципліна заліком.
Рекомендована та необхідна література
Ідея університету: сучасний дискурс: монографія / Л. В. Губерський, В. Г. Кремень, С. В. Курбатов та ін.; за ред. Л. В. Губерського, А. С. Філіпенка. Київ, 2014. Історія Київського університету, 1834–1959. Київ, 1959. Історія Київського університету. Київ, 2014. Історія Київського університету: монографія. У 2 т. / О. В. Вербовий, І. М. Мороз, О. В. Даниленко та ін.; за ред. Л. В. Губерського, І. К. Патриляка, В. Ф. Колесника, А. І. Чуткого. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2019. Кузьмінський А. І. Вступ до університетських студій: навч. посіб. для студ. ун-тів. Черкаси, 2004. Патриляк І. К., Боровик М. А., Ляпіна О. В. Нариси з історії Київського університету: навч. посіб. для студ. історичного факультету. Київ, 2009. Професори Київського університету: біографічний довідник. Київ, 2014. Сірополко С. Історія освіти в Україні. Львів, 2001. Кнапп Дж., Зерацкі Дж. Знайти час: Як щодня фокусуватися на тому, що справді важливо. – К., 2020.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Основними видами роботи, до яких залучені студенти та які оцінюються упродовж семестру, є: участь в обговореннях на практичних заняттях, тестування/експрес-опитування, виконання самостійного завдання (есе, реферат), презентація/ кейс-проєкт, модульна контрольна робота. За виконання передбачених видів робіт студент максимально може набрати 100 балів та мінімально – 60 балів. Детально критерії оцінювання видів робіт упродовж семестру представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Загальна оцінка студента за семестр формується за 100-бальною системою і складається із балів, отриманих за роботу впродовж семестру (максимум – 100 балів, мінімум – 60 балів). Семестровий контроль спрямований на оцінювання участі в обговореннях на практичних заняттях (5 балів), тестування/експрес-опитування (10 балів), виконання самостійного завдання (25 балів), презентації/ кейс-проєкту (25), модульної контрольної роботи (25 балів). Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують - "зараховано". Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують - "не зараховано". Детально критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
Українська мова

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни