Текстове моделювання за SEO-параметрами

Освітня програма: «Українська і англійська мови: переклад та редагування»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Текстове моделювання за SEO-параметрами
Код дисципліни
ВБ 2.11
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів українською та англійською мовами. ПРН12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції обраної філологічної спеціалізації, уміти застосовувати їх у професійній діяльності. ПРН23. Створювати, редагувати, перекладати писемний і усний текст політичного та бізнес-дискурсу (українськомовного та англомовного).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів: соціально-політичні студії, вступ до мовознавства, прикладну лінгвістику, перекладознавство, практичний курс англійської мови; Знання теоретичних основ загального мовознавства, морфологічного, синтаксичного та стилістичного аналізу; Володіння методикою морфологічного, синтаксичного і стилістичного аналізу; принципами збору, накопичення, обробки та пошуку інформації; Уміння писати короткі тексти заданих стилю та жанру.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни: навчити студентів створювати і відшуковувати в середовище Інтернет написані українською або англійською мовами тексти, які відрізняються за темою, жанром і стилем. Надати знання з основних принципів роботи пошукових машин в середовищі Інтернет. Надати первісні навички HTML-програмування сайтів, напрямлені на оптимізацію сайтів для релевантного пошуку.
Рекомендована та необхідна література
1) Шмідт Е., Розенберг Дж. Як працює Google. КМ-Букс, 2018.  304с. 2) Веб-технології та веб-дізайн: підручник / Пасічник В.В., Пасічник О.В., Угрин Д.І. Львів. «Магнолія 2006», 2021. 335с. 3) Яцюк Д.В. Реклама в Інтернеті: навчальний посібник. К.: Нац. торг.-екон. ун-т, 2018. 295с. 4) Веб-технології та веб-дизайн: навчальний посібник / Трофименко О.Г., Козін О.Б., Задерейко О.В., Плачінда О.Є. Одеса : Фенікс, 2019. – 284с. 5) Бородкіна І.Л., Бородкін Г.О. Web-технології та Web-дизайн: застосування мови HTML для створення електронних ресурсів: навчальний посібник. Київ: «Ліра-К», 2020. – 212с. https://www.w3schools.com/html/default.asp
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заняття проводяться у вигляді лекцій і семінарів із застосуванням традиційних та інноваційних (мультимедійний супровід лекційних та семінарських занять) методів навчання. Навчальні заходи протягом семестру: авдиторна робота: індивідуальна, фронтальна, групова; лабораторна робота; самостійна робота: індивідуальна, дистанційна, пошукова, репродуктивна, дослідницька.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за лабораторні роботи та модульну контрольну роботу: 1. Лабораторні роботи: 40/24 бали. 2. Контрольна робота: 20/12 балів. Підсумкове оцінювання – іспит: 1. Письмові відповіді на два теоретичні питання до курсу (максимум – 10 балів за кожне питання: 10 х 2 = 20 балів). 2. Виконання двох практичних завдань (максимум – 10 балів за кожне питання: 10 х 2 = 20 балів).). Підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 36, максимум 60 балів) та підсумкового оцінювання – іспиту (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська