Кваліфікаційна робота бакалавра

Освітня програма: Польська мова і література, англійська та литовська мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Кваліфікаційна робота бакалавра
Код дисципліни
ОК.18
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності. ПРН 17. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення й використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання. ПРН 19. Мати навички участі в наукових та/або прикладних дослідженнях у галузі філології. ПРН 20. Знати проблематику сучасної полоністики як окремого напряму славістики та демонструвати цілісну систему фахових знань, що визначають соціальне значення майбутньої професії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішно опанувати навчальні дисципліни, передбачені ОПП «Польська мова і література, англійська та литовська мови»; знати відомості з теорії та історії мовознавства і літературознавства, і методології наукових досліджень; володіти базовими уміннями збирати й аналізувати, систематизувати та інтерпретувати мовні і літературні факти; навичками науково-дослідницького пошуку, навичками використання інформаційних і комунікаційних технологій для вирішення професійних завдань.
Зміст навчальної дисципліни
Мета – встановлення фактичної відповідності рівня освітньої та кваліфікаційної підготовки випускника вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики спеціальності 035 «Філологія (035.033 Слов'янські мови та літератури (переклад включно), перша польська)» за ОПП «Польська мова і література, англійська та литовська мови». Кваліфікаційна робота є самостійним науковим дослідженням з польської мови та / або літератури. Робота спрямована на перевірку фахових знань з мовознавства чи літературознавства, умінь критичного аналізу наукових джерел, здатності та готовності майбутніх фахівців виявляти, теоретично обґрунтовувати, розробляти та вирішувати актуальні проблеми філології із застосуванням новітніх методів і технологій. Підготовка кваліфікаційної роботи бакалавра охоплює етапи вибору і затвердження теми, консультацій з науковим керівником, збирання матеріалу, опрацювання джерел і наукової теоретико-методичної та критичної літератури, укладання плану, написання роботи, відповідного оформлення роботи та захисту.
Рекомендована та необхідна література
Вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів): Методичні рекомендації. – К., 2019. – 93 с. Голомша Н. Є. Кирилюк Д., Чорний Г. Методологія наукових досліджень – К.: ЦП «Компринт», 2016.- 300 с. Крушельницька О.В. Методологія і організація наукових досліджень: навчальний посібник для студ. вищих навч. закл. – Кондор, 2009. – 206 с. Методи лінгвістичних досліджень: навчальний посібник/ МОН України, Уманський держ. пед. ун.-т. імені Павла Тичини/ упорядник: Н. А. Цимбал. – Умань: Візаві, 2019. – 106 с. Основи методології та організації наукових досліджень / за ред. А. Є. Конверського. — К.: Центр учбової літератури, 2010. — 352 с. Основи наукових досліджень /Д. О. Кирилюк, Г. М. Чорний. – К.: ЦП «Компринт», 2016. – 113 с. Пащенко В. М. Методологія та організація наукових досліджень: навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. – Ніжин: Вид-во Аспект-Поліграф, 2010. – 232 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Кваліфікаційна робота бакалавра
Методи та критерії оцінювання
Оцінка за написання кваліфікаційної роботи бакалавра складається з трьох компонентів: 1) оцінки наукового керівника, який заповнює бланк відгуку наукового керівника відповідно до критеріїв оцінювання; 2) оцінки рецензента, який заповнює бланк рецензії відповідно до критеріїв оцінювання ; 3) оцінки за захист кваліфікаційної роботи, яка виставляється атестаційною комісією і заноситься у підсумковий аркуш оцінювання, який також містить загальну оцінку як арифметичне ціле трьох компонентів (до 100 балів максимально). Публічний захист кваліфікаційної роботи відбувається у формі презентації з використанням різних форм візуалізації доповіді. Атестаційна комісія оцінює захист кваліфікаційної роботи бакалавра за результатами доповіді.
Мова викладання
Українська, польська