Етномузикознавство

Освітня програма: Фольклористика, українська мова і література та іноземна мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Етномузикознавство
Код дисципліни
ВБ.1.06
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 19. Мати навички участі в наукових та/або прикладних дослідженнях у галузі філології. ПРН 22. Здійснювати комплексний міждисциплінарний аналіз фольклорного продукту. ПРН 25.1 Застосовувати у практичній діяльності знання механізмів з'яви й розвитку явищ традиційної культурної спадщини українського народу
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішно опанувати курси: Культурологія; Історія та теорія музики. Знати теоретичні та практичні основи з культурології, зокрема, особливості розвитку українського музичного мистецтва. Володіти вмінням дослідження наукового тексту. Уміти працювати з науковими джерелами, узагальнювати теоретичні знання, присвячені вивченню питань із курсу.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування системи знань в теоретичних засадах та наукових напрямків і методів вивчення народної традиційної музичної культури. Анотація. Навчальна дисципліна «Етномузикознавство» є однією з базових для професійної підготовки фольклориста, оскільки готує студентів до повноцінної наукової роботи з вивчення фольклорно-літературних та фольклорно-музичних зв’язків, знайомлячи з теоретичними концепціями та прикладними методами, прийомами та методиками збирання й аналізу фольклорного тексту, у тому числі в контексті літератури, пісенного мистецтва та театру, виробленими у світовій філології та музикознавстві. За матеріалом пропонований курс фіксує увагу студента на історії, теоріях та поняттєвому апараті музичної фольклористики та на дослідницьких методиках, що їх застосовують та пропонують їх автори.
Рекомендована та необхідна література
1. Gromchenko, V. (2019). Східноєвропейське Етномузикознавство. Музикознавча думка Дніпропетровщини, (14), 160-164. https://doi.org/https://doi.org/10.15421/221831 2. Українська музична енциклопедія. Т. 2 / Редкол. Г. Скрипник (голова) та ін.; Національна Академія Наук України; Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського. – К.: Видавництво Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАН України, 2008. – 664 c. 3. Луканюк Б. До історії терміна «етномузикологія». Вісник Львів, ун-ту. Серія філолог. 2006. Вип. 37. С. 257-275 4. Грица С. Українська фольклористика XIX – початку XX століття і музичний фольклор. Тернопіль, 2007. 5. Українська фольклористика ХІХ - початку ХХ століття і музичний фольклор. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України. - Київ; Тернопіль: Астон, 2007. - 152 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми навчання: лекції, семінари, науковий семінар, самостійна робота. Упродовж семестру після лекційних занять із відповідних тем проводяться семінарські заняття, на яких здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт (усна відповідь, презентація, доповнення, доповідь на науковому семінарі, бліц-опитування, участь у дискусіях на лекціях та семінарських заняттях, проміжний контрольний тест, іспит).
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання) - 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння, комунікація, автономність та відповідальність – 60% загальної оцінки. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (яка синтезує і самостійну роботу з опрацювання теоретичного матеріалу для підготовки до аудиторної: усні відповіді, доповнення, бліц-опитування, проміжні контрольні тести, презентація наукової доповіді) та за самостійну роботу .
Мова викладання
Українська мова

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Оксана Володимирівна Марчун
Кафедра фольклористики
Навчально-науковий інститут філології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фольклористики
Навчально-науковий інститут філології