Перша мова для міжкультурної комунікації

Освітня програма: Німецька філологія та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Перша мова для міжкультурної комунікації
Код дисципліни
ДВС.01.09
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та німецькою й англійською мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 10. Знати норми літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та німецькою й англійською мовами. ПРН 14. Використовувати німецьку та англійську мови в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя. ПРН 20. Використовувати знання з лінгвокраїнознавства німецькомовних та англомовних країн для організації успішної комунікації та адекватного перекладу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіння мовою на рівні В1. Засвоєння курсів фонетики, граматики, лексикології німецької мови.
Зміст навчальної дисципліни
Курс «Німецька мова у міжкультурній комунікації» для студентів четвертого курсу являє собою інтегрований курс. Комплексно розвиваються компетенції та мовленнєві навички. В центрі уваги залишається соціокультурний аспект міжкультурної комунікації, зокрема, в рамках навчальних тем, присвячених німецькомовним країнам.
Рекомендована та необхідна література
1. Auf neuen Wegen. DaF für Mittelstufe und Oberstufe. /Eva-Maria Willkop, Claudia Wilmer, Evelyn Müller-Küppes, Dietrich Eggers, Inge Zöller. – Ismaning: Hueber, 2003. 2. Heringer H.J. Interkulturelle Kommunikation. – Tübingen, 2014. 3. Іваницька М.Л., Павличко О.О. Практикум зі стилістики сучасної німецької мови. – Київ: КНУ імені Т.Шевченка, 2009. – 125 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання: фронтальне опитування, презентація, позалекційне читання та аналіз творів, письмова творча робота, тест. Підсумкове оцінювання - іспит. Критерії оцінювання за кожною формою контролю наведені в робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
українська, німецька

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра германської філології та перекладу
Навчально-науковий інститут філології