Інноваційні моделі соціальних послуг

Освітня програма: Соціальна педагогіка бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Інноваційні моделі соціальних послуг
Код дисципліни
ВБ 3.2.2.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН3, ПРН9, ПРН11, ПРН22, ПРН24 Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті «Профіль програми».
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: теоретичні засади соціальної педагогіки (основи групової взаємодії); основні тенденції в розвитку соціальної сфери в Україні, розуміння системи соціального захисту населення. Вміти: здійснювати базовий аналіз соціальної ситуації та проблеми представників цільової групи. Володіти: елементарними навичками застосування у практичних ситуаціях знань з предметної області та розуміння професійної діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Мета – формування знань та навичок у сфері соціального захисту населення в соціально-педагогічній діяльності Перший модуль знайомить зі структурою, завданнями курсу, формує уявлення про суть і зміст поняття «соціальна послуга»; нормативно-правове регулювання процесу надання; зосереджує увагу на громаді, як надавачу соціальних послуг. Другий модуль розглядає інструменти, етапи та складові розробки соціальної послуги для покращення становища представників цільової групи.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про соціальні послуги» 2. Посібник з моніторингу та оцінювання надання соціальних послуг в Україні / Щербань С. та ін. - Харків: ХІСД, 2017 - 112с. 3. Посібник із визначення потреб населення об’єднаної територіальної громади у соціальних послугах / Практичні рекомендації - Київ, 2019. 4. Функціонування системи соціальних послуг в Україні: короткий опис / Олена Нечосіна – Київ 2019. – 16 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, індивідуальні практичні розробки, практичне заняття, зустрічі з експертами з соціального захисту, групова та індивідуальна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: опитування, опрацювання нормативно-правових документів, опрацювання першоджерел, презентація, дискусія, опрацювання практичних завдань, модульна та підсумкова контрольна робота, залік. Підсумкове оцінювання: залік. Оцінка формується як сума усіх балів, набраних упродовж семестру Мінімальна кількість балів для допуску до заліку – 36 балів. Кількість балів за семестр – 36-60; кількість балів за залік – 40 Шкала відповідності: Зараховано / Passed – 60-100 Не зараховано / Fail – 0-59
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни