ДВС.1.01.01 3 Біоінформатика

Освітня програма: ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ (ХІМІЯ ТА НАНОМАТЕРІАЛИ)

Структурний підрозділ: Інститут високих технологій

Назва дисципліни
ДВС.1.01.01 3 Біоінформатика
Код дисципліни
ДВС.1.01.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Здатність будувати адекватні моделі хімічних явищ, досліджувати їх для отримання нових висновків та поглиблення розуміння природи, в тому числі з використанням методів молекулярного, математичного і комп’ютерного моделювання. Здатність дотримуватися етичних стандартів досліджень і професійної діяльності в галузі хімії (академічна доброчесність, ризики для людей і довкілля тощо). Здатність формулювати нові гіпотези та наукові задачі в галузі хімії, вибирати належні напрями та відповідні методи для їх розв’язання, беручи до уваги наявні ресурси. Розуміння етичних стандартів досліджень і професійної діяльності в галузі хімії (наукова доброчесність)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Опанувати навчальні дисципліни «Теоретична і прикладна біоінформатика», «Структурна та функціональна геноміка» . 2. Володіти елементарними навичками комп’ютерного пошуку інформації та користування інтернет-ресурсами.
Зміст навчальної дисципліни
Предметом навчальної дисципліни є методи аналізу первинної та просторої структури білків, які використовуються для того, щоб визначати особливості та функціональну роль білків в організмі. В курсі робиться огляд основних сучасних методів молекулярної біології для лабораторного та камерального опрацювання біологічного матеріалу з метою встановлення родинних відносин між організмами, побудови філогенетичних дерев та молекулярної ідентифікації рослин, тварин і грибів: екстракція ДНК, ампліфікація, асемблінг нуклеотидних послідовностей, множинне вирівнювання послідовностей, побудова філогенетичних дерев та вторинної структури РНК. Розглядаються основні доступні програмні засоби та інтернет-ресурси і відпрацьовуюються навички роботи з ними.
Рекомендована та необхідна література
1. Rigden, D. J., ed. From Protein Structure to Function with Bioinformatics, Springer, 2017 2. Wu C. H., Arighi C. N., Ross K. E., eds. Protein Bioinformatics: From Protein Modifications and Networks to Proteomics, Humana Press, 2017. 3. Pazos F., Chagoyen M. Practical Protein Bioinformatics, 2015. 4. Abriata L A, Peraro M D. State-of-the-art web services for de novo protein structure prediction/ Briefings in Bioinformatics, Volume 22, Issue 3, May 2021, bbaa139, https://doi.org/10.1093/bib/bbaa139
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Самостійна семестрова робота: РН 2.1. - 48 балів/32 бали. 2. Доповідь під час лекції: РН 1.4,3.1 - 12 балів/6 балів. - підсумкове оцінювання: іспит – 40 балів. Усього: 100 балів/60 балів.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Молекулярної біотехнології та біоінформатики
Інститут високих технологій