Тренінг соціальної перцепції

Освітня програма: Соціальна робота бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Тренінг соціальної перцепції
Код дисципліни
ВБ 4.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР6. Розробляти перспективні та поточні плани, програми проведення заходів, оперативно приймати ефективні рішення у складних ситуаціях. ПР11. Використовувати методи профілактики для запобігання можливих відхилень у психічному розвитку, порушень поведінки, міжособистісних стосунків, для розв’язання конфліктів, попередження соціальних ризиків та складних життєвих обставин. ПР19. Виявляти сильні сторони та залучати особистісні ресурси клієнтів, ресурси соціальної групи і громади для розв’язання їх проблем, виходу із складних життєвих обставин.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
знати: - визначення соціальної перцепції та її механізми - особистісні аспекти взаємодії з оточуючими та їх сприйняття - природу та прояви маніпулятивних технік й протистояння ним - поняття психологічного впливу вміти: - користуватися засобами саморегуляції емоційного стану; - адекватно поводитись у складних ситуаціях взаємодії з партнерами. - налагоджувати міжособистісну перцепцію - застосовувати техніки передачі інформації та постановки питань, аргументації та переконання - визначати індивідуальну стратегію ефективної поведінки в складних життєвих ситуаціях
Зміст навчальної дисципліни
Спілкування є не лише обміном інформацією і діяльністю, але і сприйманням, розумінням і оцінкою людьми один одного. Тому в процесі спілкування у людини формується уявлення про партнера, про його здібності, характер, світогляд, ціннісні орієнтації. У зміст поняття “соціальна перцепція” включають сприймання не тільки фізичних властивостей людини, але і її внутрішніх характеристик, зокрема намірів, думок, здібностей, емоцій, установок та інше. Оскільки спілкування є процесом взаємодії двох і більше об`єктів, то йдеться про взаєморозуміння і взаємопізнання людей. Тренінг спрямований на формування особистісного досвіду та практичних навичок міжособистісного спілкування в різноманітних ситуаціях професійної діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Finne J. N., Svartdal F. Social Perception Training: Improving social competence by reducing cognitive distortions, International Journal of Emotional Education, Special Issue Volume 9, Number 2, 2017., pp. 44 – 58 2. Берн Е. Ігри, у які грають люди – Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 256 с. 3. Кочюнас Р. Основи психологічного консультування. - М.: "Академічний проект", 1999. 4. Леонтьєв О. О. Психологія спілкування. - 3-е вид. - М.: Сенс, 1999. - 365 с. 5. Орбан-Лембрик Л. Е. Соціальна психологія: Підручник: У 2 кн. Кн.. 1. Соціальна психологія особистості і спілкування. Чернівці: Книги – ХХІ, 2010. – 464 с 6. Піз А., Піз Б. Мова рухів тіла. – КМ-БУКС, 2017 – 416 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Порядок організації передбачених робочою навчальною програмою форм оцінювання здійснюється протягом семестру у ході виконання студентами творчих та репродуктивних завдань, самостійної роботи, а також підсумкового виконання залікового завдання. За результатами роботи протягом семестру студент отримує підсумкову оцінку за 100-бальною системою, яка розраховується як накопичене оцінок за модулі протягом семестру. Творчі та репродуктивні завдання з самостійної роботи – до 20 балів за кожне; модульна контрольна робота – до 20 балів. Студент не допускається до складання підсумкового контролю, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів. Форма підсумкового контролю – залік. Залікові бали: 0-59 – не зараховано, 60-100 – «зараховано». Бали 1 – 59 відповідають оцінці «незадовільно»; 60 -74 – «задовільно»; 75 - 90 – «добре»; 91 - 100 – «відмінно».
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Георгіївна Піонтківська
Кафедра соціальної роботи
Факультет психології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальної роботи
Факультет психології