Основи проектного навчання географії в школі

Освітня програма: Освітньо-професійна програма "Географія" 2019 Бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Основи проектного навчання географії в школі
Код дисципліни
ДВС.3.04.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
18. Володіти здатністю проектувати психологічно безпечне й комфортне освітнє середовище, уміти виявляти булінг серед учнів та протидіяти йому, організовувати співпрацю учнів та комунікацію з їхніми батьками. 19. Добирати і застосовувати сучасні освітні технології та методики для формування предметних компетентностей учнів і здійснювати самоаналіз ефективності уроків. Володіти формами та методами виховання учнів на уроках і в позакласній роботі, уміти відстежувати динаміку особистісного розвитку дитини. 20. Уміти оперувати базовими категоріями та поняттями спеціальності. Знати закономірності розвитку особистості, вікові особливості учнів, їхню психологію та специфіку сімейних стосунків.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
а) успішне опанування наступними дисциплінами «Методика викладання географії у школі», «Історія розвитку географічної освіти», «Географія України» тощо. б) знання та розуміння предметної області географії та її експертної сутності в ХХІ ст. Знання і використання специфічних для географічних наук теорій, парадигм, концепцій та принципів відповідно до спеціалізації.
Зміст навчальної дисципліни
дана навчальна дисципліна присвячена вивченню специфічних географічних підходів, принципів і методик проєктного навчання географії в старших класах загальноосвітньої школи. При вивченні дисципліни особлива увага студентів звертається на місце і значення проєктного навчання географії у профільних школах і класах НУШ.
Рекомендована та необхідна література
Адміністративно-територіальна реформа в Україні, оптимальна модель. -.К: ІТС, 2007. – 237с. 2. Глобалізація світового господарства: геопросторовий вимір, - К.: ВГУ КНУ, 2010. – 159с. 3. Економічна та соціальна географія. Вип.47 – К.: «Заповіт», 1995, - 155с. 4. Економічна та соціальна географія,– К.: Обрій, 2008. – вип.58, 356с. 5. Масляк П.О., Олійник Я.Б., Степаненко А.В. Словник – довідник учня з економічної і соціальної географії. – К.: Лібра, 1996. – 327с. 6. Масляк П.О., Капіруліна С.Л. Географія. Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням географії. – Х.: Ранок, 2017. – 239с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань семінарських робіт, модульна контрольна робота, залік
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Петро Олексійович Масляк
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет