Тенденції розвитку світового літературного процесу
Освітня програма: Перська мова і література та переклад, англійська мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Тенденції розвитку світового літературного процесу
Код дисципліни
ННД.15.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію перської мови і літератури, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності.
ПРН 13. Аналізувати й інтерпретувати твори української та перської художньої літератури й усної народної творчості, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі Ірану та України.
ПРН 16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції обраної філологічної спеціалізації, уміти застосовувати їх у професійній діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсу «Антична література». Знання теоретичних основ літературознавства, античної літератури і давньої літератури Сходу, шкільної програми із зарубіжної літератури. Володіння базовим інструментарієм аналізу художнього тексту. Уміння: здійснювати базовий літературознавчий аналіз художнього тексту, розрізняти літературні епохи, напрями, стилі та явища.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомлення студентів з особливостями сучасних та новітніх літературних явищ літературного процесу від Середніх Віків до початку ХХІ століття, культурно-історичними, соціальними та художньо-естетичними чинниками, що опосередковують ці процеси в їх теоретико- методологічних зв’язках з історією зарубіжної літератури, історією та літературою країн Близького і Далекого Сходу, сходознавством і спектром сходознавчих тем, літературознавством та почасти перекладознавством, поглиблення вже набутих упродовж опанування курсу Античної літератури навичок літературно-критичного аналізу, розширеного вміння інтерпретувати художні тексти з виразною сходознавчою, мультикультурною та транскультурною складовими, а також застосовувати у подальшій професійній філологічній діяльності культурно-естетичний потенціал набутого корпусу знань, вмінь та навичок.
Рекомендована та необхідна література
1. Зубрицька М. (ред.) Антологія світової літературно-критичної думки ХХ ст. Л.: Літопис, 1996.
2. Канова Г.О., Кобчінська О.І. Тенденції розвитку світового літературного процесу: методичні рекомендації до курсу для студентів спеціальності 035 Філологія (східні мови та літератури (переклад включно)). К.: Київський університет, 2022.
3. Література західноєвропейського середньовіччя. Вінниця, 2003.
4. Козлик В.І. Світова літератури доби Середньовіччя та епохи Відродження. Івано-Франківськ, 2011.
5. Кузьменко В.І., Гарачковська О.О. та ін. Історія зарубіжної літератури ХХ ст. К., 2012.
6. Наливайко Д.С., Шахова К.О. Зарубіжна література ХІХ сторіччя. Доба романтизму. К., 1997.
7. Пупурс І.В. Схід у дзеркалі романтизму (імагологічна парадигма романтичного орієнталізму: на матеріалі західно- й східноєвропейських літератур кінця XVIII - XIX ст.). Суми, 2017.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчання відбувається у вигляді лекцій, семінарських занять та самостійної роботи студентів, яка передбачає підготовку до усних відповідей, виконання творчого есею, ведення словника літературознавчих термінів, підготовку до модульного контрольного тестування.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну та самостійну роботу. Усі види робіт за семестр мають у підсумку: макс. 60 балів, мін. 36 балів. Підсумкова кількість балів з дисципліни (макс. 100 балів / мін. 60 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкового оцінювання на іспиті (макс. 40 / мін. 24).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олена
Іванівна
Кобчінська
Кафедра зарубіжної літератури
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра зарубіжної літератури
Навчально-науковий інститут філології