Базові навички консультування та психотерапії: практикум

Освітня програма: Клінічна психологія з основами психотерапії

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Базові навички консультування та психотерапії: практикум
Код дисципліни
ДВС.2.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
   ПР5., ПР10., ПР14., ПР15., ПР16., ПР17.. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".  
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
 1. Знати основні концепції в галузі загальної та соціальної психології, психології особистості, основи психологічного консультування на рівні студента, який завершив навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем “бакалавр” Київського національного університету імені Тараса Шевченка. . * 2. Вміти використовувати знання та базові навички психологічного консультування на рівні студента, який завершив навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем “бакалавр” Київського національного університету імені Тараса Шевченка/ 3. Володіти базовими навичками пошуку, обробки та аналізу інформації.
Зміст навчальної дисципліни
   Мета дисципліни - створення цілісного уявлення про процес індивідуальнопсихологічного консультування, його зміст, принципи та технологію; розширення знань та навичок практичної допомоги людині. Дисципліна узагальнює знання про сучасні тенденції в наданні психологічної допомоги, інтегрує психологічні погляди на принципи та техніки консультування та психотерапії. Практикум націлено на активне освоєння базових навичок ведення консультативного інтерв’ю, формування способів розв’язання консультативних задач та розуміння механізмів консультативного впливу. Зміст дисципліни: теоретичні основи консультування та психотерапії, діалогічна взаємодія як основа консультування та психотерапії, принципи та структура консультативної взаємодії, види психологічного консультування, запит у консультуванні та психотерапії, мікронавички консультування та інтерв'ювання, комунікативні техніки, психологічне консультування та психотерапія.
Рекомендована та необхідна література
1. Айві, А. (1998). Цілеспрямоване інтерв’ювання і консультування: сприяння розвитку клієнта. Київ : Сфера. 2. Бондаренко, А. Ф. (1997). Психологическая помощь: теория и практика. Киев: Укртехпресс. 3. Васьківська, С. В. (2012). Основи психологічного консультування: підручник (2 видання). К.: Ніка-Центр. 4. Кочюнас, Р. (1999). Основы психологического консультирования. Москва: Академический проект. 5. Линде, Н. Д. (2010). Психологическое консультирование: учебное пособие для студентов вузов. М.: Аспект Пресс.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Усні відповіді, аналітична доповідь, письмова контрольна робота, практичні завдання, звіт по практичній роботі (кейсу), тренінг, реферативна робота, звіт про самостійну роботу.
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання під час навчального періоду: 1. Усні відповіді (виступ на семінарі, участь в обговоренні та дискусіях, доповнення, практичні вправи): 40/30балів 2. Реферативна доповідь: 20/10 балів 3. Звіт про самостійну роботу: 20/10 балів 4. Підсумкова контрольна робота: 20/10 балів  Організація оцінювання: Оцінювання здійснюється під час усіх видів навчальних занять і за результатами самостійної роботи. Підсумкове заняття передбачає : 1) аналіз типових консультаційних звернень та 2) експерієнтальних етюдів (звіт, супервізія). Максимальна кількість балів за роботу протягом семестру дорівнює 100. 0-59 – не зараховано. 60-100 залік
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни