Географія: країни та регіони (3-4 семестр)
Освітня програма: Географія 2022 (бакалавр)
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Географія: країни та регіони (3-4 семестр)
Код дисципліни
ОК19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
11
Результати навчання
ПРН 1. Знати основні історичні етапи розвитку предметної області.к (ПРН 1)
Уміти характеризувати природні ландшафти і регіони, пояснювати їхні особливості та взаємозв’язки, сформовані географічним положенням й іншими географічними чинниками (ПРН 19)
Розуміти глобальні суспільно-географічні процеси, вміти складати характеристики населення світу, секторів і галузей світового господарства (ПРН 20)
Знати, розуміти і демонструвати здатність реалізовувати теоретичні й методичні засади навчання географії для виконання освітньої програми в базовій/профільній середній школі (ПРН 22)
Добирати міжпредметні зв’язки курсів географії в базовій середній школі з метою формування в учнів природничо-наукової компетентності відповідно до вимог Державного стандарту загальної середньої освіти з освітньої галузі «Природознавство»; володіти методикою навчання пропедевтичного курсу «Природознавство» (ПРН 23)
(ПРН 26,27)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного оволодіння знаннями з дисципліни «Географія: країни та регіони» студенти повинні:
мати базові знання зі шкільного курсу “Географії;
вміти аналізувати причини та оцінювати наслідки демографічних, міграційних, соціальних і економічних процесів в регіонах;
володіти сучасними методами пошуку, систематизації та первинної обробки географічної інформації; елементарними навичками аналізу і синтезу географічної інформації, порівняльно-географічного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
За змістом навчальна дисципліна «Географія: країни та регіони» поділяється на дві частини – географію країн Європи, Північної Америки та географію країн Азії, Австралії, Африки, Латинської Америки. Частина 1 – «Географія країн Європи, Північної Америки» – викладається студентам у ІІІ семестрі в обсязі 6 кредитів ECTS. Частина 2 – «Географія країн Азії, Австралії, Африки, Латинської Америки» – викладається студентам у IV семестрі в обсязі 5 кредитів ECTS. Навчальна дисципліна «Географія: країни та регіони» присвячена вивченню закономірностей та чинників територіальної організації суспільства і його складових на рівні субрегіонів світу, географічних проблем просторової організації регіональної економіки. Розглядаються особливості територіального (міжнародного) поділу праці, розміщення продуктивних сил, регіональної політики, територіальної організації виробництва, геополітики і геостратегії регіонів світу, просторових соціально-економічних пропорцій, територіальних соціально-економічні структур, транспортних й інфраструктурних мереж та систем, а також систем розселення у межах країн та регіонів світу.
Рекомендована та необхідна література
1. Безуглий В. В., Козинець С. В. Регіональна економічна та соціальна географія світу. К. : Видавничий центр “Академія”, 2007. 688 с.
2. Блій Г. де, Муллер П. Географія: світи, реґіони, концепти / Пер. з англ.; Передмова та розділ “Україна” О. І. Шаблія. К. : Либідь, 2004. 740 с.
3. Географічне країнознавство. Підручник: Я. Б. Олійник, Б. П. Яценко, О. О. Любіцева та ін.; за наук. ред. проф. Я. Б. Олійника, Б. П. Яценка. К.: ВПЦ «Київський університет», 2015. 911 с.
4. Кузик С. Регіональна економічна і соціальна географія світу (розвинені країни) : навч. посібник / С. Кузик, Л. Котик, І. Ванда. Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2019. 148 с.
5. Мальська М. П., Антонюк Н. В., Занько Ю. С., Ганич Н. М.
Країнознавство: теорія та практика : навч. посіб. Київ : Центр
навчальної літератури, 2017. 528 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота, консультація викладача
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі заліку. Залік проводиться в письмовій формі у вигляді розгорнутих і тестових завдань. Максимальна кількість балів на заліку – 40; мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 (60% від максимальних балів, що відводяться на залік).
Підсумкове оцінювання у формі іспиту проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів під час іспиту – 40, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 (60% максимальної кількості балів, відведених на іспит).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Тетяна
Василівна
Нич
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет