Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Освітня програма: Фольклористика, міжкультурна комунікація, іноземна мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Код дисципліни
ОК 01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Оцінювати власну навчальну та науково-професійну діяльність, будувати і втілювати ефективну стратегію саморозвитку та професійного самовдосконалення. ПРН 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості дослідження в конкретній філологічній галузі. ПРН 4. Оцінювати й критично аналізувати соціально, особистісно та професійно значущі проблеми і пропонувати шляхи їх вирішення у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів та прогнозування. ПРН 13. Доступно й аргументовано пояснювати сутність конкретних філологічних питань, власну точку зору на них та її обґрунтування як фахівцям, так і широкому загалу, зокрема особам, які навчаються. ПРН 18. Презентувати результати свого дослідження науковій спільноті в наукових публікаціях чи виступах на конференціях, круглих столах, семінарах тощо.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Загальна теоретична підготовка, здобута в межах бакалаврських освітніх програм. До початку вивчення цього курсу магістранти мають знати: основні методи лінгвістичних досліджень відповідно до базового рівня випускників бакалаврату. Вміти пояснити специфіку основних загальнонаукових та вузькофахових лінгвістичних методів дослідження, передбачених курсом бакалаврату. Володіти елементарними навичками організовувати та здійснювати самостійні наукові дослідження, дотримуючись вимог збереження інтелектуальної власності.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – надати студентам знання та вміння, що створюють необхідне організаційне та правове підґрунтя для здійснення фахової науково-дослідницької роботи, її презентації науковій спільноті, захисту і комерціалізації майнових прав інтелектуальної власності на її результати; формування у студентів навичок розв’язувати різноманітні дослідницькі завдання, вибудовувати систему дослідницького пошуку, орієнтуватися в напрямах сучасних філологічних студій, та використовувати різні методи досліджень; формування належного рівня теоретичної підготовки студентів для подальшого здійснення дослідження в межах магістерської роботи.
Анотація. Дисципліна складається з трьох змістових частин: «Теоретичні засади філологічних досліджень», «Методологія наукових досліджень», «Основи інтелектуальної власності» кожна з яких формує у студентів базові знання із зазначених напрямків.
Рекомендована та необхідна література
1. Борисенко Н. Д. Методика проведення наукових досліджень: Навчально-методичний посібник. Житомир: Вид-во ЖДУ, 2010. 64 с.
2. Компанцева Л.Ф. Інтернет-лінгвістика. Навчальний посібник. Київ: Наук.-вид. відділ НА СБ України, 2009.
3. Левицький В. В. Квантитативні методи в лінгвістиці. Вінниця: Нова книга, 2007.
4. Мазур О. В., Подвойська О. В., Радецька С. В. Основи наукових досліджень. Вінниця: Нова книга, 2013. 119 с.
5. Материнська О. В. «Основи наукових досліджень»: конспект лекцій. Донецьк: ДонНУ, 2007. 60 с.
6. Материнська О. В. Завдання для самостійної роботи студентів з курсу «Основи наукових досліджень». Донецьк: ДонНУ, 2007. 30 с.
7. Мельничук О. С. Аспекти методології лінгв. досліджень. Мовознавство, 1986, № 1.
8. Перебийніс В. І. Статистичні методи для лінгвістів (посібник). Вид. 2-ге, доп. і виправл. Вінниця: Нова книга, 2013.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Аудиторна робота: усна доповідь на семінарі, доповнення, участь в дискусіях, самостійна робота, підсумкова контрольна робота, підсумкова оцінка з дисципліни
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт та форми контрою. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують - "зараховано", які не набрали мінімально позитивну кількість балів, отримують - "незараховано", які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 б., для складання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, (самостійні роботи, реферати), за потреби написати КР.
У курсі передбачено три змістові частини. Оцінювання теоретичних знань та вмінь відбувається систематично, упродовж семестру, відповідно до тематичного плану занять. У кінці першої та третьої частини проводяться КР з теоретичними та практичними завданнями на знання методологічного підґрунтя наукового дослідження та на знання цивільно-правового законодавства у сфері інтелектуальної власності.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни