Кваліфікаційна робота магістра
Освітня програма: Російська мова та література (для іноземців) (мова навчання російська) / Русский язык и литература
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Кваліфікаційна робота магістра
Код дисципліни
ОК.17
Тип модуля
Кваліфікаційна робота
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
12
Результати навчання
ПРН 1, 2, 3, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18 (повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми").
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Повне успішне виконання навчального плану за відповідним освітнім рівнем.
Зміст навчальної дисципліни
Кваліфікаційна робота магістра має пошуковий характер і спрямована на дослідження актуального проблемного питання у певній галузі мовознавства чи літературознавства, є результатом теоретичного та емпіричного вивчення обраної проблеми, її творчого осмислення та експериментальної перевірки результатів пошуку. Вона має бути пов’язана з практичними потребами конкретного фаху і містити методичний (для вибіркового блоку «Російська мова у закладах вищоїосвіти»), перекладознавчий (для вибіркового блоку «Практичний переклад для тих, хто вивчає російську як іноземну»)чилінгвокультурний компонент (для вибіркового блоку «Українськамова»).
Якість виконання, зміст та захист магістерської роботи визначають рівень підготовленості випускника до майбутньої фахової, зокрема наукової, діяльності.
Рекомендована та необхідна література
Аксарина Н.А. Технология подготовки научного текста: учебно-методическое пособие. Москва: Флинта, Наука, 2018. 118 с.
Головко Н.В. Стилистика русского научного дискурса: учебное пособие. Москва: Флинта, 2020. 144 с.
Грекова О.К., Кузьминова Е.А. Обсуждаем, пишем диссертацию и автореферат. Учебное пособие для иностранных магистрантов и аспирантов-лингвистов. Москва: Флинта, Наука, 2014. 293 с.
Комарова З.И. Технология научных исследований в системной методологии современной лингвистики: учебное пособие. Екатеринбург: ФГБОУ ВПО «Урал. гос. пед. ун-т», 2016. 209 с.
Основні вимоги до підготовки та написання магістерських робіт (для студентів-філологів): методична розробка / уп. Н.М. Гаєвська та ін. Київ: КНУ, 2011. 49 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Вибір теми, консультації з керівником, опрацювання наукових джерел, збирання матеріалу та його паспортизація, написання тексту дослідження, оформлення роботи, рецензування, передзахист, захист.
Пошуковий, частково-пошуковий методи. Робота з науковою та довідковою літературою, друкованими та електронними навчальними виданнями та Інтернет-ресурсами. Методи аналізу та синтезу. Методи класифікації та систематизації. Методи спостереження, узагальнення, абстрагування, формалізації. Інформаційно-пояснювальний метод. Комунікативно репродуктивний та продуктивний метод.
Методи та критерії оцінювання
Методи та критерії оцінювання різних видів наукової діяльності у процесі написання магістерської роботи (поетапне виконання завдань керівника, опрацювання зауважень рецензента, захист) див. у робочій програмі.
Мова викладання
російська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни