Педагогічна (асистентська) практика

Освітня програма: Педагогіка вищої школи

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Педагогічна (асистентська) практика
Код дисципліни
ОК.09
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
РН3. Формувати педагогічно доцільну партнерську міжособистісну взаємодію, здійснювати ділову комунікацію, зрозуміло і недвозначно доносити власні міркування, висновки та аргументацію з питань освіти і педагогіки до фахівців і широкого загалу, вести проблемно-тематичну дискусію. РН4. Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово для обговорення результатів освітньої, професійної діяльності, презентації наукових досліджень та інноваційних проєктів. РН5. Організовувати освітній процес на основі студентоцентрованого, компетентнісного, контекстного підходів та сучасних досягнень освітніх, педагогічних наук, управляти навчально-пізнавальною діяльністю, об’єктивно оцінювати результати навчання здобувачів освіти. РН8. Розробляти і викладати освітні курси в закладах вищої освіти, використовуючи методики, інструменти і технології, необхідні для досягнення поставлених цілей.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне вивчення курсів: «Дидактика вищої школи», «Теорія виховання у вищій школі», «Педагогічна майстерність викладача вищої школи»
Зміст навчальної дисципліни
Метою асистентської педагогічної практики є оволодіння магістрантами сучасними методами, формами та засобами навчання, формування в них на базі одержаних знань із базових психолого-педагогічних дисциплін, професійних навичок та вмінь для вирішення конкретних навчально-виховних задач в умовах реального педагогічного процесу, виховання потреби систематично поновлювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності. Анотація навчальної дисципліни: в результаті проходження практики у студентів мають бути сформовані базові професійно-педагогічні компетенції,зокрема, конструктивні, організаторські, комунікативні й дослідницькі вміння викладача університету, необхідні для забезпечення провідних аспектів педагогічної діяльності: навчальної, методичної, виховної й дослідницької роботи.
Рекомендована та необхідна література
трудового колективу КНУ імені Тараса Шевченка. Протокол№2 від 27.12.2017р.) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.univ.kiev.ua/pdfs/official/ethical-code/Ethical-code-of-the-university-community.pdf) Концепція виховної роботи у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка / ЗАТВЕРДЖЕНО Вченою радою університету 22 червня 2009 року, протокол № 12. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.univ.kiev.ua) Концепція національного виховання студентської молоді / У кн.» Педагогіка вищої школи: хрестоматія « / В. А. Бугров,А. А. Марушкевич, Є. С. Спіцин – К. : ВПЦ "Київський університет", 2016. – 544 с. - С.383-388. Марушкевич А.А.,Спіцин Є.С. Педагогіка вищої школи : підручник : 2-ге вид., переробл. і доповн. – К. : ВПЦ "Київський університет", 2021. – 576 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Підготовка та проведення практичних(семінарських)занять, їх аналіз і обговорення. Підготовка та проведення виховних заходів, їх аналіз і обговорення. Розробка методичного забезпечення освітнього процесу (навчальних занять та виховних заходів).Проведення науково-педагогічних досліджень в рамках виконання дипломних робіт. Оцінювання навчальних досягнень студентів в ході поточного та модульного контролю.
Методи та критерії оцінювання
Форма підсумкового контролю успішності навчання – диференційований залік. Засобами діагностики успішності навчання є аналіз результатів навчальної, методичної, виховної та науково-дослідної роботи магістрантів. Оцінка результатів практичної підготовки здійснюється за 100-бальною шкалою: навчальна діяльність магістранта– до 40 балів, методична діяльність магістранта– до 20 балів, науково-дослідна діяльність магістранта– до 20 балів, діяльність магістранта як куратора академічної групи – до 20 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни