Соціальна медицина

Освітня програма: Лабораторна діагностика (магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Соціальна медицина
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Застосовувати професійні знання; формулювати ідеї, концепції з метою використання в роботі академічного або професійного спрямування. Знаходити рішення у професійній діяльності, мати достатню компетентність в методах самостійних досліджень, бути здатним інтерпретувати їх результати. Володіти та застосовувати знання та уміння із загальної та професійної підготовки при вирішенні спеціалізованих завдань. Оцінювати вплив навколишнього середовища, соціально-економічних та біологічних детермінант на стан здоров’я індивідуума, сім’ї, популяції. Виявляти, узагальнювати та вирішувати проблеми, що виникають в процесі професійної діяльності та формувати почуття відповідальності за виконувану роботу. Координувати, модифікувати і комбінувати різні методи дослідження з метою виконання типових і нетипових професійних завдань. Вирішувати науково-теоретичні, науково-дослідні та прикладні задачі в галузі охорони здоров’я відповідними методами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування науково-теоретичного та практичного матеріалу навчальних дисципліни «Соціальна медицина» передбачає інтегрування з дисциплінами: методологія наукової роботи, доказова медицина та стандарти лабораторних досліджень, система управління якістю лабораторних досліджень, інформаційні технології в медицині, хвороби цивілізації, педагогіка і мистецтво викладання. При вивченні дисципліни студентам слід готуватися до практичних занять та виконувати весь обсяг практичних завдань та завдань до самостійної роботи, що передбачені тематичним планом та ставляться викладачем. Вивчення дисципліни завершується складанням заліку, тому в процесі вивчення різних тем студенту доцільно звертати увагу на питання, що виносяться на підсумковий контроль.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Соціальна медицина» включає в себе інформацію щодо змісту і значення науки соціальна медицина, стану здоров’я та відтворення населення, медичної статистики та використання її методів та інструментів в соціальній медицині, організації надання медичної допомоги населенню в нашій країні. Предметом вивчення навчальної дисципліни є: методи медичної статистики (біостатистики), організація надання медичної допомоги населенню в Україні, стан здоров’я населення та показники, що його характеризують.
Рекомендована та необхідна література
1. Громадське здоров’я: підручник для студ. вищих мед. навч. закладів. - Вид. 3 – Вінниця: «Нова книга», 2013. – 560 с. 2. Економічний аналіз використання ресурсів в системі охорони здоров’я / В.Д.Парій, Ю.М.Сафонов, Н.М. Захарова та ін. / За загальною редакцією професора В.Д. Парія /. Навч. посібн. – Житомир: «Полісся», 2015. – 148 с. 3. Oxford Textbook of Global Public Health, 6 edition. Edited by RogesDetels, Martin Gulliford, QuarraishaAbdoolKarimand ChorhChuan Tan. – Oxford University Press, 2017. – 1728 p. 4. Medical Statistics at a Glance Text and Workbook. Aviva Petria, Caroline Sabin. – WileyBlackwell, 2013. – 288 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Самостійна робота, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: контрольна робота, усні відповіді, практичні роботи, реферат/доповідь. Підсумкове оцінювання: у формі заліку.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни