Асистентська педагогічна практика
Освітня програма: Соціологія
Структурний підрозділ: Факультет соціології
Назва дисципліни
Асистентська педагогічна практика
Код дисципліни
ОНД.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Третій
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
10
Результати навчання
1.1 Принципи організації науково- педагогічної роботи кафедри, форми та методи викладання соціологічних дисциплін на факультеті соціології.
2.1 Систематизувати та готувати лекційний матеріал з використанням останніх досягнень в певній галузі соціологічного знання.
2.2 Творчо підходити до навчально-методичної роботи з врахуванням здобутків методики викладання соціології у вишах, соціології освіти та психолого-педагогічних рекомендацій.
2.3. Критично оцінювати заняття своїх колег, рефлексувати власний досвід і робити на їх основі висновки щодо організації викладацької роботи.
3. Узгоджено із загальним освітнім процесом на факультеті, чітко, доступно, логічно та послідовно викладати навчальний матеріал, керувати студентською аудиторією.
4. Формування потреби у самовдосконаленні, підвищенні своєї кваліфікації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні методичні прийоми, набутки світового та вітчизняного викладання і вивчення соціології.
2. Знати зміст основоположних дидактичних та педагогічних принципів та специфіку їх задіяння у викладанні в університеті.
3. Володіти базовим знанням методики у викладанні соціології.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна діяльність: планування власної викладацької діяльності, підготовка до занять; розробка методики проведення занять; проведення різних видів навчальних занять за розкладом; перевірка письмових студентських робіт та проектів; проведення консультацій для студентства; підготовка і проведення одного позааудиторного заходу з предмету, що викладається.
Методична діяльність: ознайомлення з особливостями організації освітнього процесу у ВНЗ; ознайомлення зі змістом освіти спеціальності соціологія; участь у засіданнях кафедр; складання робочої навчальної програми курсу, що доручено проводити; відвідування та аналіз занять інших аспірантів, а також викладацького складу факультету.
Науково-дослідна діяльність: виконання індивідуальних дослідницьких завдань з підготовки власного дисертаційного дослідження, презентація та обговорення окремих результатів в студентській аудиторії, здійснення методичних розробок протягом педпрактики та складання відповідного звіту.
Рекомендована та необхідна література
1. Алексюк А.М. Педагогіка вищої освіти України. -К.: Либідь, 1998. - 560 с.
2. Власова О.І. Методика викладання психології. Підручник. -К.: Геопринт, 2011. - 340 с.
3. McKinney Kathleen, Beck Frank, Heyl Barbara. Sociology Through Active Learning: Student Exercises. SAGE Publications, 2000.
4. Teaching Sociology \ Journal of the American Sociological Association: SAGE Publications. -
https://joumals.sagepub.com/home/tso
5. Алексюк А.М. Методи навчання. -К., 1980.
6. Сорока Ю., Плахотнік О., Марценюк Т., Малес Л. Смислові перспективи навчання / вивчення
соціології: студентоцентрована освіта // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - No 3, 2014. -
С. 185-203.
7. Hamlin John and Janssen Susan Active Learning in Large Introductory Sociology Courses // Teaching Sociology, Vol. 15, No. 1 (Jan., 1987). - Pp. 45-54.
8. Paulson Donald R., Faust Jennifer L.Active and Collaborative Learning in Teaching Sociology
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Відвідування лекцій, семінарських занять та консультацій, що проводять керівники, кафедр, підготовка методичних матеріалів лекційних та семінарських занять, складання робочої навчальної програми з курсу.
Методи та критерії оцінювання
Навчальна діяльність - відвідуванні лекцій, семінарських занять, консультацій які проводять викладачі кафедри, участь у засіданнях кафедри; опрацювання теоретичних матеріалів для підготовки та проведення занять; проведення лекцій та семінарських з курсу, що викладається; перевірка студентських робіт та проектів: 35 балів (мінімальний бал - 21).
Методична та науково-дослідна діяльність - ознайомлення з організацією науково-педагогічної роботи кафедри; відвідування лекцій та семінарів аспірантів-практикантів, виконання індивідуальних методичних дослідницьких завдань, участь у методичних семінарах, розробка робочої навчальної програми з курсу, що викладається: 55 балів (мінімальний бал - 33).
Підсумкове оцінювання - подання звіту та захист результатів проходження практики на засіданні кафедри - 10 балів. Мінімальний бал успішного складання (отримання загальної позитивної оцінки) захисту - 6 балів.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни