Соціологія

Факультет соціології

Інформація про освітню програму

Назва освітньої програми
Соціологія
Код освітньої програми
37114
Кваліфікація, що присуджується
Доктор філософії (PhD) з соціології
Тривалість освітньої програми
4 роки
Кількість кредитів
60
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
8
Рівень кваліфікації
Третій (освітньо-науковий)
Галузь знань
Соціальні та поведінкові науки
Спеціальність
Соціологія
Особливі умови прийому
Механізми визначення попереднього навчання
Наявність освітнього ступеня магістра (спеціаліста).
Володіння англійською мовою на рівні В2
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
Повне виконання навчальної програми з оцінками, не менше за 60 балів. Проходження асистентської педагогічної практики з оцінкою не менше за 60 балів. Атестація здійснюється шляхом складання КПІ зі спеціальності 054 Соціологія та прилюдного захисту результатів НДР, представлених у формі дисертації доктора філософії. Підсумкова атестація завершується присудженням наукового ступеня «доктор філософії» в галузі соціальних та поведінкових наук за спеціальністю 054 Соціологія
Профіль програми
Програмні результати навчання
ПРН1. Мати передові концептуальні та методологічні знання з соціології та на межі предметних галузей, а також дослідницькі навички, достатні для проведення наукових і прикладних досліджень на рівні останніх світових досягнень з відповідного напряму, та отримання нових знань у сфері соціології та/або здійснення інновацій. ПРН2. Вільно презентувати та обговорювати з фахівцями і нефахівцями результати досліджень, наукові та прикладні проблеми соціології державною та іноземною мовами, оприлюднювати результати досліджень у провідних наукових виданнях. ПРН3. Розробляти та реалізовувати наукові та/або прикладні проекти, які дають можливість переосмислити наявне та створити нове цілісне знання та/або професійну практику і розв’язувати значущі наукові та технологічні проблеми соціології з врахуванням етичних, соціальних, економічних та правових аспектів. ПРН4. Формулювати і перевіряти гіпотези; використовувати для обґрунтування висновків належні докази, зокрема результати емпіричних досліджень та теоретичного аналізу соціальних систем і процесів, наявні соціологічні дані. ПРН5. Планувати і виконувати емпіричні та/або теоретичні дослідження з соціології та дотичних міждисциплінарних напрямів з використанням сучасних інструментів та дотриманням норм професійної і академічної етики. ПРН6. Критично аналізувати та узагальнювати результати власних досліджень і доробок інших дослідників у контексті всього комплексу сучасних знань щодо досліджуваної наукової проблеми. ПРН7. Застосовувати сучасні інструменти і технології пошуку, оброблення та аналізу інформації, зокрема статистичні методи аналізу даних великого обсягу та/або складної структури, спеціалізовані бази даних та інформаційні системи. ПРН8. Розробляти і викладати спеціальні дисципліни з соціології у закладах вищої освіти, здійснювати навчально-методичне забезпечення освітнього процесу. ПРН9. Глибоко розуміти загальні принципи та методи соціально-поведінкових наук, а також методологію наукових досліджень, застосовувати їх у власних дослідженнях у сфері соціології та у викладацькій практиці.
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Очна форма
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Оцінювання результатів навчання здійснюється у формах: 1. Іспитів та диференційованих заліків як форм підсумкового контролю з навчальних дисциплін; 2. Презентації та зовнішньої експертизи результатів наукового дослідження на спеціальних наукових семінарах; 3. Проміжної атестації, що передбачає контроль за виконанням аспірантом індивідуального плану. Результати оцінюються в бінарній системі як «атестовано \ не атестовано»; 4. Підсумкової атестації, що здійснюється на підставі публічного захисту аспірантом результатів наукового дослідження, представленого у формі дисертації або одноосібної монографії за порядком, встановленим МОН України. Дотримання академічної доброчесності при підготовці та захисті результатів науково-дослідної роботи здійснюється відповідно до ПОЛОЖЕННЯ про систему виявлення та запобігання академічному плагіату у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (Наказ ректора №197-32 від 10 березня 2020 року).
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
Підтримується міжнародна кредитна мобільність аспірантів в межах програм академічних обмінів та участі у наукових проектах: 1. Угода між факультетом соціології КНУ імені Тараса Шевченка та факультетом соціальних наук університету м. Лунд (Швеція) про академічну мобільність, підписаний у 2017. 2. Угода між факультетом соціології КНУ імені Тараса Шевченка та факультетом соціальних наук університету м. Констанц (ФРН) про академічну мобільність.
Практика та стажування
Обов’язкова асистентська педагогічна практика
Навчання на робочому місці
Гарант освітньої програми
Володимир Іванович Судаков
Кафедра теорії та історії соціології
Факультет соціології
Професійні профілі випускників
Вакантні місця наукового співробітника, викладача, аналітика, експерта-консультанта в науково-дослідних інституціях та закладах вищої освіти, центрах соціальних досліджень, консалтингу та аналітики, органах державного управління та місцевого самоврядування, неурядових організаціях, рекламних агенціях, відділах зв’язків із громадськістю, ЗМІ; в міжнародних та вітчизняних фондах, наукових програмах і проєктах. Зокрема: 2310 Викладачі університетів та вищих навчальних закладів 2310.1 Професори та доценти 212 Професіонали в галузі соціології 2122.1 Наукові співробітники (соціологія)
Доступ до подальшого навчання
Здобуття наукового ступеня доктора наук за науковим рівнем вищої освіти. Участь у постдокторських програмах. Набуття додаткових кваліфікацій у системі післядипломної, неформальної освіти, участь у програмах міжнародної академічної мобільності.

Дисципліни

У рамках освітньої програми студенти вивчають наведені дисципліни

Академічне письмо англійською мовою
Кваліфікація: ОК2, 2022/2023
Соціокультурні процеси в суспільстві
Кваліфікація: ДВА.3.02.05, 2022/2023
Асистентська педагогічна практика
Кваліфікація: ОНД.03, 2022/2023
Сучасні суспільства та глобальні трансформації
Кваліфікація: ДВА.2.03, 2022/2023
Сучасний соціоструктурний аналіз
Кваліфікація: ДВА.3.02.06, 2022/2023
Соціологічна теорія
Кваліфікація: ДВА.3.02.04, 2022/2023
Стратегії досліджень контенту медіа
Кваліфікація: ДВА.3.02.09, 2022/2023
Актуальні проблеми сучасного суспільства: Україна у глобальних та регіональних порівняннях
Кваліфікація: ДВА.3.01.19, 2022/2023
Майстерня з викладання соціології у вищій школі
Кваліфікація: ОК6, 2022/2023
Студії з сучасної теоретичної соціології
Кваліфікація: ОК3, 2022/2023
Методологія дисертаційного дослідження з соціології
Кваліфікація: ОК4, 2022/2023