Відображення національних реалій у мові та літературі.Частина 2. Сучасна литовська література

Освітня програма: Польська мова і література, англійська та литовська мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Відображення національних реалій у мові та літературі.Частина 2. Сучасна литовська література
Код дисципліни
ВБ 1.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 14. Використовувати польську, англійську та литовську мови в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя. ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів. ПРН 22.1. Застосовувати знання польської та литовської мов у рамках лінгвокраїнознавчого і туристичного дискурсів. ПРН 23.1. Вміти ідентифікувати національно-культурний компонент у структурі польської та литовської мов. ПРН 24.1 Застосовувати рецепції літератури та культурних реалій в туристичному дискурсі.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін «Вступ до літературознавства», « Історія зарубіжної літератури» та «Литовська мова»; знання загальних відомостей про історико-культурний контекст античності, основ літературознавчої термінології, основ литовської мови; володіння базовими вміннями і навичками відстежування еволюції родів літератури, здійснення аналізу та інтерпретації літературних творів.
Зміст навчальної дисципліни
У межах дисципліни розглядаються закономірності літературного процесу Литви, генеза та еволюція родів, жанрів та стилів литовської літератури, її проблематика, вплив литовської літературної традиції на розвиток світової літератури; аналізуються основні твори представників сучасної литовської літератури із залученням оригінальних текстів; вивчаються методи та техніки літературознавчого аналізу та інтерпретації творів литовської літератури. Завдання – ознайомлення студентів з особливостями розвитку литовської літератури, її жанровою системою, еволюцією напрямів і стилів, творами видатних її представників; формування у студентів навичок критичного літературознавчого аналізу та вмінь самостійного аналітичного прочитання, тлумачення та інтерпретації творів сучасної литовської літератури.
Рекомендована та необхідна література
Peluritytė Audinga. Ribos architektonika: šiuolaikinė lietuvių literatūra ir kontekstai. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2016. Čiočytė Dalia, Gustaitienė Asta, Jakaitė Dalia, Šidlauskas Marius. Krikščionybė ir šiuolaikinė lietuvių literatūra. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2018.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Робочою програмою навчальної дисципліни передбачено проведення лекційних та семінарських занять, а також самостійну роботу студента. Форми навчання включають усні відповіді та групові дискусії на семінарських заняттях, індивідуальні завдання, доповіді у форматі презентацій у PowerPoint.
Методи та критерії оцінювання
Форма підсумкового контролю – екзамен. Оцінка формується як сума балів, набраних у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем курсу та виконання самостійних завдань. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом протягом семестру. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (усні відповіді, тести) та за самостійну роботу. За семестр студент може отримати мінімально 60 балів, на екзамені - 40 балів, максимально – 100 балів.
Мова викладання
українська, литовська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни