Оптика

Фізичний факультет

Інформація про освітню програму

Назва освітньої програми
Оптика
Код освітньої програми
Кваліфікація, що присуджується
Бакалавр Фізики та астрономії за освітньою програмою Оптика
Тривалість освітньої програми
4 роки
Кількість кредитів
240
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
6
Рівень кваліфікації
Перший (бакалаврський)
Галузь знань
Природничі науки
Спеціальність
Фізика та астрономія
Особливі умови прийому
На базі повної середньої освіти; на базі ОКР молодший спеціаліст, ОР молодший бакалавр
Механізми визначення попереднього навчання
За результатами зовнішнього незалежного оцінювання
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
Атестація здобувачів вищої освіти здійснюється у формі публічного захисту кваліфікаційної (дипломної) роботи та атестаційного іспиту та завершується видачою документу встановленого зразка про присудження йому ступеня вищої освіти із присвоєнням освітньої кваліфікації: Бакалавр з Фізики та астрономії за освітньою програмою Оптика.
Профіль програми
Програмні результати навчання
- Знати, розуміти та вміти застосовувати основні положення загальної та теоретичної фізики для встановлення, аналізу, тлумачення, пояснення й класифікації суті та механізмів різноманітних фізичних явищ і процесів для розв’язування складних спеціалізованих задач та практичних проблем з фізики та/або астрономії; - Знати і розуміти фізичні основи астрономічних явищ; - Знати і розуміти експериментальні основи фізики; - Вміти застосовувати базові математичні знання, які використовуються у фізиці та астрономії; - Володіти державною та іноземною мовами на рівні, достатньому для усного і письмового професійного спілкування та презентації результатів власних досліджень; -Мати базові навички проведення теоретичних та експериментальних наукових досліджень в галузі оптики, лазерної фізики та оптоелектроніки, що виконуються індивідуально (автономно) та/або у складі наукової групи; - Розуміти зв’язок оптики, лазерної фізики та оптоелектроніки з іншими природничими та інженерними науками.
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Очна форма
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Письмові та усні іспити, заліки, диференційовані заліки, презентації, есе, контрольні роботи, поточний контроль, захист практик, комплексний іспит з фізики, захист кваліфікаційної роботи бакалавра. Шкала оцінювання: Відмінно 90-100; Добре 75-89; Задовільно 60-74; Незадовільно 0-59; Зараховано 60-100; Не зараховано 0-59.
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
Практика та стажування
Навчальна практика за фахом на 3-ому курсі. Навчальна практика за фахом є обов’язковим компонентом освітньої програми. Проходження практики відбувається з відривом від теоретичного навчання на базі фізичного факультету та науково-даслідницьких інститутів НАН України.
Навчання на робочому місці
Гарант освітньої програми
Сергій Вікторович Кондратенко
Кафедра оптики
Фізичний факультет
Професійні профілі випускників
Випускники можуть працювати на посадах технічних фахівців у галузі фізичних наук, оптики та лазерної фізики, оптоелектроніки, метрології, оптичного приладобудування. Робочі місця в компаніях, малих підприємствах та інститутах академічного, науково-дослідного, технологічного та інформаційного сектору (дослідник в галузі природничих та технічних наук).
Доступ до подальшого навчання
Мають право продовжити навчання на другому рівні вищої освіти як в межах основної та спорідненої предметної області, так і поза ними.