Буття і час як релігійна проблема

Освітня програма: ОПП Релігієзнавство 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Буття і час як релігійна проблема
Код дисципліни
ВБ. 2.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
4. Організовувати процес навчання і самоосвіти. 6. Характеризувати основні етапи історії релігій світу, особливості історичної типології релігійних уявлень. 16. Мати навички управління комплексними діями або проектами при розв’язанні складних проблем у професійній діяльності, нести відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основний зміст сакральних текстів, основні етапи формування патристичної думки, семантику важливих філософських та теологічних термінів. 2. Вміти орієнтуватись у джерелах та важливих коментаріях епохи патристики, мати уявлення про основні тріадологічні та христологічні дискусії і про боротьбу шкіл та ідей в контексті формування християнського віровчення, про основні онтологічні питання інших сучасних релігій. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; ведення дискусії, критичного ставлення та прогнозування стосовно світоглядних, релігієзнавчих та культурних подій та явищ; використання іншомовних фахових інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Буття і час як релігійна проблема» належить до переліку дисциплін за вибором студентів та викладається у VІ семестрі бакалаврату. Навчальна дисципліна є допоміжним курсом системи релігієзнавчого знання. У центрі уваги виявляється проблема буття і часу як найважливіших метафізичних понять.Відповідно, ознайомлення з ідеями цього курсу сприятиме формуванню необхідних знань для аналізу онтологічних проблем сучасної філософії та релігієзнавства, закладе у студентів методологічні основи для більш глибокого самостійного вивчення першоджерел.
Рекомендована та необхідна література
Біблія : книги Священного Писання Старого та Нового Завіту / пер. Патріарха Філарета (Денисенка). – К. : Видання Київської Патріархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, 2004. – 1416 с. Біблія або Книги Святого Письма Старого й Нового Заповіту [Текст]: із мови давньоєврейської й грецької на українську дослівно наново перекладена / пер. І. Огієнко. – К.: Українське Біблійне Товариство, 2002. – 1159 с. Бхагавад Гіта як вона є. – К., 1990. Дао дэ цзын. Книга пути к добродетели. Учение Лао-Цзы. – К., 1992. Датаки. – К., 1989
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумковий контроль у вигляді заліку
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ірина Валентинівна Шавріна
Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет