Історична екологія

Освітня програма: Музеєзнавство, пам’яткознавство

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Історична екологія
Код дисципліни
ОК.06
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Сформувати у студентів бачення реалізації екологічної політики в Україні та в різних країнах світу в розрізі історичного часу; ознайомити студентів із головними проблемами і закономірностями охорони довкілля на всіх етапах історії, починаючи з Русі-України і до сьогоднішнього екологічного стану в українській державі, привернути увагу студентства до взаємопов’язаності екологічних проблем, їх глобальний світовий, загальнолюдський характер; сформувати у студентів екологічний образ мислення, проаналізувати діяльність і відповідальність людини в глобальних екосистемах; сформувати тверді переконання, що питання екології на сьогодні набуває все більш чіткого соціального та політичного характеру.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні етапи історії України та всесвітньої історії, засади формування та реалізації внутрішньої політики в різних країнах світу. 2. Вміти самостійно шукати й опрацьовувати нову інформацію з визначеної проблематики.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст курсу поділений на 2 змістових модулі. Кожний змістовий модуль включає в себе лекції, семінари, самостійну роботу студентів, які завершуються рейтинговим контролем рівня засвоєння знань програмного матеріалу відповідної частини курсу.
Рекомендована та необхідна література
1. Алексієвець М. О. Екологічний рух в Україні / М. О. Алексієвець ; Тернопільський держ. педагогічний ун-т ім. Володимира Гнатюка. – Тернопіль : Лілея, 1999. – 275 с. 2. Андрейцев В.І. Екологічне право і законодавство суверенної України: проблеми реалізації державної екологічної політики : монографія / В. І. Андрейцев ; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т", Євраз. асоц. правн. шк. та правників, Центр правн. допомоги та дослідж. – Д. : НГУ, 2011. – 373 с. 3. Бойчук Ю. Д. Екологія і охорона навколишнього середовища: навчальний посібник / Ю. Д. Бойчук, Е. М. Солошенко, О. В. Бугай. – 4-те вид, виправ. і допов. – Суми : Університетська книга, 2018. – 315 с. 4. Запольський А.К. Основи екології: підруч. для студентів ВНЗ / А. К. Запольський, А. І. Салюк; за ред. акад. НАН України К. М. Ситника. - 4-е вид., допов. і перероб. - Київ : Вища школа, 2010. - 399 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заплановані освітні заходи та методи викладання: - лекція - семінарські заняття - самостійна робота - контрольна робота - усне опитквання - реферат
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Загальну кількість балів студента формують семестрові бали, отримані з усіх тем двох змістових модулів (бали, отримані за модульні контрольні роботи (у формі тестування); бали, отримані за виконання індивідуальних завдань; бали, отримані за роботу на семінарських заняттях, а також бали, які отримані за підсумкову контрольну роботу. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Критеріями оцінювання відповіді студента є: • повнота розкриття питання • логіка викладення • використання основної і додаткової літератури • аналітичні міркування, вміння робити висновки
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Анатолій Гнатович Слюсаренко
Кафедра новітньої історії України
Історичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра новітньої історії України
Історичний факультет