Музейна практика

Освітня програма: Музеєзнавство, памʼяткознавство

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Музейна практика
Код дисципліни
ОК.19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2019/2020
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
12
Результати навчання
Знати основні етапи, тенденції та перспективи розвитку, механізми та напрямки діяльності музейних закладів Знати основні напрямки науково-фондової обробки музеїв (комплектування, вивчення, науковий опис, облік і збереження музейних предметів) Знати основні методи та основні етапи побудови експозицій Знати базові форми культурно-просвітницької діяльності музеїв Знати методику підготовки і проведення екскурсій, роботи з музейною аудиторією, основи менеджменту і маркетингу в музейній справі Вміти опрацьовувати тематичну літературу, самостійно збагачувати свій науковий та творчий потенціал практичне заняття Індивідуальне Вміти орієнтуватися в науковій літературі з актуальних проблем музеєзнавства Вміти користуватися базами даних, електронними каталогами та мережевими ресурсами, музейними і бібліотечними фондами, працювати з науково-методичними посібниками, різними видами джерел і матеріалів Вміти орієнтуватися в нормативній та законодавчій базі роботи музейних установ
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні принципи роботи і напрямки діяльності музейних закладів. 2. Вміти застосовувати практичні знання та навички під час роботи в музеї. 3. Володіти навичками роботи з базами даних, каталогами, музейними та бібліотечними фондами.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст курсу поділений на 2 змістових модулі. Перший модуль включає у себе набуття практичних навичок музейної роботи. Другий змістовий модуль включає набуття навичок ведення документації через складання звіту. Оцінка успішності студента здійснюється у двох формах: поточний контроль (оцінка участі студента-практиканта у роботі музею, а також оцінка за звіт про проходження практики) і підсумковий контроль (оцінка захисту звіту).
Рекомендована та необхідна література
1. Бабарицька В., Короткова А., Малиновська О. Екскурсознавство, музеєзнавство. – К.: Альтерпрес, 2007. 2. Вайдахер Ф. Загальна музеологія: посібник / перекл. з нім. В. Лозинський, О. Лянг, Х. Назаркевич. – Львів: Літопис, 2005. 3. Карсим І. А. Культурно-освітня діяльність музеїв. – К.: АлЮр, 2007. 4. Карсим І. А. Науково-фондова робота музеїв. – К.: АлЮр, 2007. 5. Любіцева О. О., Шпарага Т. І. Музеєзнавство. Музеї України та світу. – К.: Альтерпрес, 2009. 6. Рутинський М. Й., Стецюк О. В. Музеєзнавство: Навч. посібник. – К.: Знання, 2008. 7. Столяров Б.А., Соколова Н.Д., Алексеева Н.А. Основы экскурсионного дела. – СПб., 2002. 8. Шевченко В.В., Ломачинська І.М. Музеєзнавство: Навчальний посібник. – К., 2007. 9. Якубовський В. І. Музеєзнавство. Підручник. – Кам’янець-Подільський: ПП Мошак М. І., 2010.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичне та індивідуальне завдання
Методи та критерії оцінювання
Щодня кожен студент-практикант отримує від безпосереднього керівника робіт індивідуальне завдання, що визначає місце, характер та обсяг роботи. За своєчасне та якісне виконання індивідуального завдання студент-практикант несе особисту відповідальність. Кожне індивідуальне завдання оцінюється керівником практики, сума оцінок за індивідуальні завдання складає оцінку за поточний контроль. За результатами проходження практики студентом-практикантом складається звіт про проходження практики. Керівником практики оцінюється якість, повнота та оформлення звіту. Під час захисту звіту студент отримує 4 залікових питання, що стосуються безпосереднього змісту звіту. Кожне питання оцінюється у 5 балів. Студент, який дав повну відповідь на ці питання, додає у свій актив отриману суму балів, яка додається до балів, набраних студентом за результатами поточного контролю. Результати проходження практики оцінюються за 100-бальною шкалою.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Інна Анатоліївна Кравченко
Кафедра археології та музеєзнавства
Історичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра археології та музеєзнавства
Історичний факультет