Актуальні проблеми економіки

Освітня програма: Бізнес-адміністрування і консультування. З можлив. подвійного дипломув. з Ун-ом Мачерата, Італія

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Актуальні проблеми економіки
Код дисципліни
ОК 7
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН1. Знати і вміти застосовувати у практичній діяльності сучасні принципи, теорії, методи і практичні прийоми маркетингу. ПРН2. Вміти адаптувати і застосовувати нові досягнення в теорії та практиці маркетингу для досягнення конкретних цілей і вирішення задач ринкового суб’єкта. ПРН4. Вміти розробляти стратегію і тактику маркетингової діяльності з урахуванням крос-функціонального характеру її реалізації. ПРН9. Розуміти сутність та особливості застосування маркетингових інструментів у процесі прийняття маркетингових рішень. ПРН10. Обґрунтовувати маркетингові рішення на рівні ринкового суб’єкта із застосуванням сучасних управлінських принципів, підходів, методів, прийомів. ПРН12. Здійснювати діагностування та стратегічне й оперативне управління маркетингом задля розробки та реалізації маркетингових стратегій, проектів і програм. ПРН18. Застосовувати педагогічні технології та проводити заняття з фахових навчальних дисциплін відповідно до чинного законодавства.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
•знання понять та категорій економічної теорії, методів економічного аналізу, особливостей функціонування сучасної економіки на мікро- та макрорівні; •знання понять та категорій економічної політики, функціонування сучасної інституційної структури демократичних суспільств; •вміння аналізувати економічні процеси і явища, пояснити взаємозв’язок між економічними фактами, економічною теорією та економічною політикою; •володіти навичками системного аналітичного мислення.
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни складається з таких змістовних модулів: МОДУЛЬ 1 «ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА КРАЇН ЗАХІДНОЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ» передбачає ознайомлення із сучасними підходами до формування економічної політики, практики використання її механізмів та інструментів для впливу на економічні процесі та регулювання діяльності суб’єктів господарювання, вивчення розподілу повноважень між суб’єктами політичного процесу за умов спільного ринку та економічного союзу європейських країн; вивчення цілей, механізмів та інструментів формування та реалізації національних та спільних політики країн Західної та Східної Європи з метою оцінки особливостей політичних факторів ринкового середовища. МОДУЛЬ ІІ «ПЕРЕХІДНА ЕКОНОМІКА» передбачає вивчення сутності, структури, характерних ознак і формуванню нових елементів перехідної економіки, методології їхнього порівняльного аналізу; національних моделей соціально-економічного розвитку; провідних тенденцій трансформації перехідних економік; генезису методологічних засад економічної транзитології; інституційно-організаційних механізмів підвищення конкурентоспроможності перехідних економік; пріоритетних напрямів інноваційної та інституційної модернізації національних економік у глобальному середовищі; системних ризиків та стратегічних пріоритетів трансформації економіки України в умовах глобалізації.
Рекомендована та необхідна література
1. Актуальні проблеми економіки: навчально-методичний комплекс для студентів економічних спеціальностей, ОС Магістр /Упорядники проф. В.Л. Осецький, доц. І.Я. Софіщенко. К. 2018. 2. Бевзюк Е.В., Вергун В.А., Грин О.О., Ступницький О.І. Країни Центрально-Східної Європи в умовах глобалізації: історико-методологічний, політико-правовий та економічний аспекти: Монографія. Ужгород: ЗакДУ, 2010. 3. Гражевська Н.І. Еволюція сучасних економічних систем. К.: Знання, 2011. 4. Економічна асоціація України з Європейським Союзом: монографія / О.І.Шнирков, В.І.Муравйов, Р.О. Заблоцька та ін; за ред. О.І. Шниркова, В.І. Муравйова. – К: ВПЦ «Київський університет», 2015. 5. Кульчицький Б.В., Кульчицький Я.В. Філософія економічних систем (розвиток методології їх порівняльного аналізу в умовах екологізації, інтелектуалізації та глобалізації): монографія .Львів: Ліга-Прес, 2015.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційне заняття, семінарське заняття, ситуаційні вправи, індивідуальний проект
Методи та критерії оцінювання
- усне опитування, тестові контрольні роботи, презентація індивідуального проекту, іспит; - робота протягом семестру – 75 балів, підсумкова контрольна робота – 25 балів
Мова викладання
українська