Вікові аспекти репродуктивної функції

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Вікові аспекти репродуктивної функції
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР05. Аналізувати та оцінювати вплив досягнень біології на розвиток суспільства. ПР06. Аналізувати біологічні явища та процеси на молекулярному, клітинному, організменному, популяційно-видовому та біосферному рівнях з точки зору фундаментальних загальнонаукових знань, а також за використання спеціальних сучасних методів досліджень. ПР07. Описувати й аналізувати принципи структурно-функціональної організації, механізмів регуляції та адаптації організмів до впливу різних чинників. ПР17. Застосовувати сучасні технології навчання для викладання спеціальних дисциплін. ПР18. Моделювати об’єкти і процеси у живих організмах та їхніх компонентах із використанням математичних методів й інформаційних технологій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Біологія індивідуального розвитку», «Біохімія», «Фізіологія та анатомія людини і тварин», «Гістофізіологія репродуктивної системи, «Гормональна регуляція онтогенезу». 2. Вміння самостійно застосовувати знання з цитології, гістології, біохімії, фізіології та ін. дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. 3. Володіння елементарними навичками роботи з світловими мікроскопами, цитофізіологічним аналізом гістологічних препаратів органів репродуктивної системи та ембріонального матеріалу.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна дозволяєотримати цілісне уявлення про закономірності розвитку ембріонів людини у різних триместрах вагітності та особливості гістогенезу органів функціональнихсистем людини в пренатальному періоді. У процесі навчання аналізується динаміка вікових змінструктурнофункціональної організації репродуктивної системи упостнатальному онтогенезі, зокрема періоди препубертатного періоду істатевого дозрівання, вагітності, пологів, лактації та відмінності у перебудовірепродуктивних органів у чоловіків і жінок у зрілому віці і старінні.
Рекомендована та необхідна література
1. Медична ембріологія за Ланґманом / Садлер Томас. В. - Львів, «Наутілус», 2001. — 550с. 2. Вікова фізіологія: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / І. Я. Коцан, С. Є. Швайко, О. Р. Дмитроца. – Луцьк : Вежа-Друк, 2013. – 376 с. 3. Ендокринологія. Підручник / за ред. П.М. Боднара. - Вінниця: Нова Книга, 2013. - 480 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота, практичні заняття.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1, 1.2, 2.1 – 3.1 (блок Розділу 1) – 20 балів/ 10 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.2, 1.3, 2.2 – 3.1 (блок Розділу 2) – 20 балів/ 10 балів 3. Підготовка реферату/презентації / доповіді РН1.1- 4.1 –10 балів/ 5 балів 4. Усні відповіді / доповнення РН 1.1. – 4.1. – 10 балів / 5 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська