Культурні інститути та культурна політика

Освітня програма: ОПП Культурологія 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Культурні інститути та культурна політика
Код дисципліни
ОК 32
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 2. Аналізувати, коментувати, узагальнювати, наукові та аналітичні тексти культурологічного характеру. ПРН 5. Збирати, упорядковувати та аналізувати інформацію щодо культурних явищ, подій та історикокультурних процесів. ПРН 6. Виявляти, перевіряти та узагальнювати інформацію щодо різноманітних контекстів культурної практики, визначати ступінь їх актуальності із застосуванням релевантних джерел, інформаційних, комунікативних засобів та візуальних технологій. ПРН 9. Аналізувати ефективність культурних політик, технологій реалізації культурних ідей у контексті конкретних параметрів їх впровадження. ПРН 10. Розпізнавати та класифікувати різні типи культурних продуктів, визначати їх якісні характеристики на основі комплексного аналізу. ПРН 11. Здійснювати експертну оцінку культурних об’єктів за заданими критеріями та надавати рекомендації щодо їх соціальної актуалізації ПРН 14. ПРН 16.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; основні здобутки матеріальної да духовної культури; історію становлення та розвитку мистецтва, особливості функціонування в системі культури певної історичної епохи.
Зміст навчальної дисципліни
Частина 1. Поняття та сутність культурних інститутів Предмет та завдання курсу «Культурні інститути та культурна політика» Поняття та сутність діяльності у сфері культури Обговорення Закону України «Про культуру». Поняття та сутність культурного інституту. Поняття та сутність культурної політики. Обговорення нормативно-правових засад культурної політики в Україні Культурна політика України. Національні культурні політики: зарубіжний досвід Частина 2. Становлення та розвиток культурних інститутів та участь держави в їх управлінні. Релігійні культурні інститути: історія та сучасність Акумуляційні культурні інститути: музеї, музейна справа та музейна політика Акумуляційні культурні інститути: бібліотеки та державна політика в галузі бібліотечної справи. Мистецькі культурні інститути: творчі об’єднання та художня політика. Мистецькі культурні інститути: галереї та арт-бізнес.
Рекомендована та необхідна література
1. Богуцький Ю.П. Українська культура в європейському контексті / За ред. Ю.П. Богуцького. К.: Знання, 2007. http://libfree.com/132543076- kulturologiyaukrayinska_kultura_v_yevropeyskomu_konteksti__bogutskiy_yup.html 2. Культурна політика та мистецька освіта: моделювання процесів / кол. авторів: кер. [Безгін О. І., Бернадська А. Є., Кочарян І. С., Успенська О. Ю.]. К.: Інститут культурології НАМ України, 2013.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах: 27 / 45 балів 2. Самостійна робота №1 (дослідження проблем культурної політики в Україні): 12 / 20 балів Самостійна робота №2 (дослідження конкретного культурного інституту (за вибором студента) та участі держави в його управлінні): 12 / 20 балів 3. Контрольна робота: 9 / 15 балів Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх (двох) частин навчальної дисципліни. Загальна семестрова оцінка складаються із балів, отриманих за 1) аудиторну роботу (усні доповіді, доповнення та участь в дискусіях на семінарах), 2) самостійну роботу №1, 2 (дослідження проблем культурної політики, дослідження культурного інституту), 3) контрольну роботу, з урахуванням коефіцієнту 0,6. Всі види робіт в семестрі мають в підсумку: - макс 100 балів х 0,6 = 60 балів - мін 60 балів х 0,6 = 36 балів Підсумкове оцінювання у формі іспиту: Іспит у письмовій формі - 24 / 40 балів
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ірина Ігорівна Маслікова
Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет