Деонтологія з основами професійної та корпоративної етики

Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Деонтологія з основами професійної та корпоративної етики
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Триместр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Виконувати медичні маніпуляції (за списком 5) в умовах лікувального закладу, вдома або на виробництві на підставі попереднього клінічного діагнозу та/або показників стану пацієнта шляхом прийняття обґрунтованого рішення, дотримуючись відповідних етичних та юридичних норм. Дотримуватися здорового способу життя, користуватися прийомами саморегуляції та самоконтролю. Дотримуватися вимог етики, біоетики та деонтології у своїй фаховій діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальних дисциплін «Гістології, цитології та ембріології», «Фізіології та анатомії людини», «Медичної біології», «Медичної хімії», «Біоорганічної та біологічної хімії», «Медичної та біологічної фізики», «Мікробіології, вірусології та імунології». Вміння самостійно застосовувати знання із фізіології та анатомії людини, гістології цитології та ембріології, медичної біології та ін. навчальних дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науковометодичною літературою. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Медична деонтологія, як складова медичної етики, являє собою науку та практику про морально-етичні обов’язки медика, у тому числі і студента-медика, у процесі його професійної, лікувально-діагностичної, навчальної і наукової клінічної діяльності, що визначає психоетичні норми взаємовідносин лікаря з пацієнтом і колегами. Вивчення дисципліни «Деонтологія з основами професійної та корпоративної етики» перед початком клінічних дисциплін створює необхідні передумови для швидшої адаптації студента до роботи в клініці, надає правове підґрунтя його професійної діяльності, знайомить із нормативними державними та міжнародними документами, основними принципами біомедичної етики, статусом медичної деонтології у сучасному суспільстві.
Рекомендована та необхідна література
Ковальова О.М., Сафаргаліна-Корнілова Н.А., Герасимчук Н.М. Деонтологія в медицині: підручник. – Харків, 2014.– 258 с. Спиця Н.В. Деонтологія в медицині. Навчально-методичний посібник для студентів ІІ курсу медичних та фармацевтичних факультетів. – Запоріжжя: ЗДМУ, 2017. – 60 с. Підручник з лікарської етики: Переклад з 2-го анґлійського видання 2009 року за редакцієюакадеміка АМН України, Голови Комітету з лікарської етики Всеукраїнського Лікарського Товариства (ВУЛТ)Любомира ПИРОГА- Світове Лікарське Товариство / World Medical Association (WMA)-© 2009 by The World Medical Association, Inc.© 2009 Ukrainian translational by Ukrainian Medical Association (UMA) / український переклад Всеукраїнського Лікарського Товариства (ВУЛТ).© 2009 українське видання БФ «Третє Тисячоліття» - ISBN 966-7756-10-6 (NLM classification: W 50) – 140с. Тарасюк В.С., Кучинська Г.Б. Медсестринство в геронтології, геріатрії і паліативній медицині. –К.: ВСВ "Медицина", 2013. – 648 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота, консультації
Методи та критерії оцінювання
Модульні контрольні роботи, оцінювання презентацій, оцінювання усних відповідей, оцінювання доповнень. Підсумкове оцінювання: у формі заліку.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Фундаментальної медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”