Фізіологія

Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Фізіологія
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
10
Результати навчання
Знати основні властивості збудливих структур та розуміти фізіологічну роль потенціалу спокою та дії в нервових та м’язових волокнах для функціонування людського організму, механізми синаптичної передачі в нервово-м’язовому синапсі та в ЦНС, роль нейромедіаторів та нейромодуляторів, механізми нервової та гуморальної регуляції фізіологічних функцій та гомеостазу та роль сенсорних систем у таких реакціях, механізми вищої нервової діяльності та пояснити фізіологічні основи формування умовних рефлексів; оцінити основні пізнавальні функції. Можливість аналізу принципів рефлекторної координації при забезпеченні адаптивних реакцій організму: схематично малювати різні дуги рефлексу; здатність аналізувати регульовані параметри та робити висновки про стан регуляторних гормональних механізмів розвитку лінійного росту та підтримання гомеостазу. Забезпечувати професійну наукову дискусію з питань фізіології; демонструвати навички письмового пояснення та презентації власних результатів досліджень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів «Анатомія людини» «Гістологія, цитологія та ембріологія», «Медична хімія», «Біорганічна і біологічна хімія», «Медична і біологічна фізика», «Мікробіологія, вірусологія та імунологія», «Латинська мова», «Етика». Вміти самостійно застосовувати знання з анатомії, цитології, хімії, фізики та ін. дисциплін, працювати з науково-методичною літературою. Володіти елементарними навичками роботи з мікроскопом.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна "Фізіологія" є частиною програми професійної підготовки фахівців освітнього рівня "Магістр" галузі знань 22 "Охорона здоров'я" спеціальності 222 "Медицина" освітньо-кваліфікаційного рівня "Магістр медицини" професійної кваліфікації "лікар", що передбачає засвоєння студентами знань про закономірності еволюції, структурну організацію та функціонування фізіологічних систем людського організму та механізми функціональних зв’язків між ними. Знання, отримані з дисципліни «Фізіологія», - це фундамент формування навичок, які можна застосувати в галузі клінічної медицини для обґрунтування клінічного діагнозу, пояснення особливостей перебігу патологічних процесів, вирішення діагностичних, терапевтичних та хірургічних завданнь та в інших науках (фармакологія, гігієна та ін.). Предметом вивчення дисципліни «Фізіологія» є функціонування людського організму, його органів і систем, а також принципи та методи його дослідження.
Рекомендована та необхідна література
Фізіологія / В.Г. Шевчук, В.М. Мороз та ін. // Вінниця:Нова Книга. – 2017, С. 447 Фізіологія людини в запитаннях та відповідях / В.І. Філімонов // Вінниця:Нова Книга. – 2017, С. 455 Підручник з медичної фізіології. Артур К. Гайтон, Джон Е. Холл, 11-е видання. 2006. - 1116 с. В.О. Куровська, О.М. Подпалова / Фізіологія: робочий зошит. Частина І // ВПЦ "Київський університет", 2020. С. 185
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Модульні контрольні роботи, оцінювання на лабораторних заняттях. Підсумкове оцінювання у формі іспиту.
Мова викладання
українська