Молекулярна фармакологія і основи молекулярної медицини

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Молекулярна фармакологія і основи молекулярної медицини
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР02. Використовувати бібліотеки, інформаційні бази даних, інтернет ресурси для пошуку необхідної інформації. ПР06. Аналізувати біологічні явища та процеси на молекулярному, клітинному, організменному, популяційно-видовому та біосферному рівнях з точки зору фундаментальних загальнонаукових знань, а також за використання спеціальних сучасних методів досліджень. ПР09. Планувати наукові дослідження, обирати ефективні методи дослідження та їх матеріальне забезпечення. ПР12. Використовувати інноваційні підходи для розв’язання складних задач біології за невизначених умов і вимог. ПР13. Дотримуватися основних правил біологічної етики, біобезпеки, біозахисту, оцінювати ризики застосування новітніх біологічних, біотехнологічних і медико-біологічних методів та технологій, визначати потенційно небезпечні організми чи виробничі процеси, що можуть створювати загрозу виникнення надзвичайних ситуацій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів ОР «Бакалавр». 2. Вміти самостійно застосовувати набуті знання, проводити наукові дослідження, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в біологічній та клінічній лабораторіях.
Зміст навчальної дисципліни
Експериментальна фармакологія – ланка, що зв’язує теоретичну і клінічну фармакологію. В ній виділяють фізіологічну і біохімічну (квантову, молекулярну) фармакологію. З позиції біохімії дана дисципліна розглядає фармакокінетику і фармакодинаміку. Біохімічна фармакодинаміка вивчає механізми і локалізацію дії лікарських речовин на клітинному, субклітинному, молекулярному, субмолекулярному рівнях. В даній дисципліні розглядаються біохімічні механізми дії лікарських препаратів, що належать до основних терапевтичних груп. Це саме та дисципліна, що сьогодні визначає прогрес в розвитку сучасної фармакології і сприяє створенню нових лікарських засобів, що має важливе значення для охорони здоров’я.
Рекомендована та необхідна література
Квантова фармакологія / І.С. Чекман – Київ: Наукова думка, 2012. – 181 с. Фармакологія: підручник / І.В. Нековаль, Т.В. Казанюк. – 5-е вид., виправл. – К.: ВСВ «Медицина», 2013. – 520 с. Фармакологія: Підручник для вузів / М.П. Скакун, К.А. Посохова. – Тернопіль: Укрмедкнига, 2003. – 739 с. Фармакологія / І.С. Чекман та ін. – Вінниця: Нова книга, 2011. – 784 с. Чекман І.С. Нанофармакологія. – Київ, 2009.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекціяї, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1; 1.2. – 20 балів/ 10 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.3; 1.4 – 20 балів/ 10 балів 3. Звіти з практичних занять – РН 2.1; 2.2; 3.1 – 9 балів/ 4,5 бали 4. Презентації – РН 4.2 – 6 балів/ 3 бали 5. Контрольна робота - РН 4.1 – 5 балів/ 2,5 бали - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Фундаментальної медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”